מזה מספר שבועות ישנם דיווחים על כך נוקיה (Nokia) עומדת להכריז על מכשיר מסתורי בשם Nokia X. כעת אנו מקבלים קצת יותר פרטים במספר תמונות שהודלפו לרשת, כמה שנראה כמו מכשיר הדגל של HMD Mobile ל-2018.

התמונות הועלו לאתר Baidu הסיני בו נראה ה-Nokia X, לכאורה, במראה המזכיר מאוד מכשירי דגל אחרים. תחילה זהו המסך, הנמתח מקצה לקצה ובחלק העליון רואים בבירור את המגרעת (notch), שהיא יחסית מצומצמת. לא ברור מה גודל המסך, ויש המעריכים שהוא בגודל של 6 אינץ'.

Nokia X photo

גב המכשיר כבר נראה דומה מאוד למכשירי נוקיה האחרונים שהוכרזו בתערוכת MWC האחרונה כמו ה-Nokia 8 Sirocco, הכולל מערך צילום כפול וחיישן טביעות אצבע הממוקם בסמוך. עם זאת, לפי הדיווחים, לא ברור האם אכן Nokia X יהיה מכשיר דגל או שמא הוא דווקא מיועד להמונים בתג מחיר אטרקטיבי יותר, אך כן נאמר כי הוא יכלול 4 או 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה וייתכן שהוא יגיע בשתי מהדורות שהאחת עם מעבד Snapdragon 636 מתוצרת קוואלקום (Qualcomm) והשני עם מעבד Helio P60 של מדיה טק (MediaTek).

בכל הקשור לתאריך ההשקה, כבר החברה רמזה על אירוע השקה שצפוי להיערך במהלך חודש מאי. יש האומרים ב-16 במאי וחלק מהדיווחים טוענים עוד מוקדם יותר בתחילת החודש הבא, כחלק מהשקה רחבה וחזרת סדרת ה-N Series.