מוכנים או לא, הנה זה בא: המגרעת מגיעה גם אל שוק הטלפונים הקשיחים. מי שהרימה את הכפפה, כך מסתבר, היא אולפון (Ulefine) שהכריזה על Armor 5 עם מסך 5.85 אינץ' ביחס היבט של 18.9:9, ברזולוציית +HD וביחס מסף לגוף גבוה במיוחד של 91%.

המסך עצמו מכוסה בנוסף בזכוכית Gorilla Glass 4, ולמרות סוללה פנימית בנפח מרשים של 5,000 מילי-אמפר/שעה, מדובר בטלפון שחורג מאוד מהמוסכמות ומציע עיצוב נאה למדי, במיוחד כשמשווים אותו למכשירים אחרים בשוק המכשירים הקשיחים – בזכות הקיעורים מסביב לכל המכשיר, שילובי הצבעים והמשחקים בין גומי לאלומיניום היכן שאפשר לעשות זאת בלי לסכן את ההגנה על המכשיר.

הסוללה עצמה, דרך אגב, תומכת בטעינה מהירה, כולל תמיכה בטעינה אלחוטית בתקן Qi. היא אמורה להספיק לעד 18 שעות שיחה או 10 שעות תצוגת וידאו. היא גם מתאימה להטענה של מכשירים אחרים, כך שאפשר להתייחס אליה גם כאל סוללה ניידת בתנאי שטח.

המערכת על שבב היא Helio P23 של מדיה-טק (MediaTek) עם שמונה ליבות במהירות מרבית של 2 גיגה-הרץ, ו-Armor 5 מגיע עם 4 גיגה-בייט זיכרון עבוד הלצד 64 גיגה-בייט זיכרון אחסון ראשי שאפשר להרחיב בעוד 256 גיגה-בייט נוספים, לכל היותר, באמצעות כרטיס microSD.

עוד דבר מפתיע בטלפון החדש הזה הוא שיש בו שני חיישני טביעות אצבע: אחד מאחור כרגיל ואחד בדופן הימנית. בנוסף הוא תומך בזיהוי פנים לפתיחת המכשיר מנעילה. המצלמות מאחור הן בגודל של 16 ו-5 מגה-פיקסל, כשהמבזק נמצא לצידן. מקדימה יש חיישן 13 מגה-פיקסל.

קרא עוד:  שאומי הודיעה כי היא מפסיקה להפיץ גרסאות בטא של המהדורה הגלובלית של MIUI

כמכשיר קשיח לשטח תומך ה-Armor 5 באופן טבעי ב-IP68. הוא יגיע עם אנדרואיד 8.1 מהקופסה, ויציע בנוסף חיישן NFC וכן שבב HiFi. המחיר טרם פורסם.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.