קנוניקל (Canonical), הודיעה כי היא תשחרר את ערכת ההדגמה הראשונה למפתחים עבור מערכת ה-Ubuntu Phone OS כבר בשבוע הבא, ב-21 לפברואר. בעוד מכשירים ראשונים לא מיועדים להגיע לשווקים לפני סוף 2013, נוכל להוריד ולהתקין את גרסת ה-Developer Preview על כמעט כל מכשיר מבוסס גוגל נקסוס ולהתרשם מהממשק ומתפעול המערכת.

מכשירים כמו Galaxy Nexus ו-Nexus 4 מתאימים במיוחד שכן הם פתוחים וקל יותר להתקין ולבצע עליהם שינויים. גוגל עושה זאת גם קל יותר למשתמשים, ומאפשרת התקנת רומים שונים על המכשירים שכידוע למרות שהם נמכרים לכלל הציבור, הם יועדו תחילה עבור מפתחי האנדרואיד השונים על מנת שיוכלו לעמוד ולבדוק את האפליקציות שלהם על מכשירים פעילים.

מערכת ה-Ubuntu OS עוד רחוקה מקו הסיום, אך עם שחרור גרסת ההדגמה למפתחים מקווים בחברת הקוד הפתוח שמפתחים יאמצו אותה כבר מהשלב המוקדם ויחלו במלאכת פיתוח האפליקציות לפלטפורמה. עוד מידע יינתן ב-21 לפברואר בדף הויקי הרשמי ויכלול הסברים כיצד יש להתקין את המערכת על מכשירי הנקסוס.

המערכת תהיה מבוססת על ממשק היוניטי (Unity) שמשמש מזה מספר הפצות כברירת מחדל עבור שולחן העבודה של מערכת ההפעלה. ממשק זה תומך בחיפוש גלובלי, מקומי ואינטרנטי, בהתאם למילות החיפוש המסופקות לו. זה אומר שניתן יהיה לחפש יישומים, מסמכים, ספרים ומוזיקה מקומית או ברשת על ידי שימוש בתיבת חיפוש אחת. בחברה גם מבטיחים שמערכת ההפעלה תגיב במהירות לדרישות המשתמשים, וכדי לעזור להשיג זאת היא תשתמש במחוות מכל ארבעת כיווני המסך. בנוסף, צלמיות העבודה שיופיעו על המסך יהיו רגישות להקשר: הן יופיעו רק כשיהיה בהן צורך בכדי לבצע פעולה כלשהי על המסך, כך שניתן לצפות לממשק נקי מאוד יחסית.  כמו כן מתיימרת מערכת ההפעלה החדשה לתמוך בפקודות קוליות וטקסטואליות עבור כל היישומים, במטרה לחסוך לחיצות מסך.

קרא עוד:  וואווי תציג ב-IFA את Kirin 990, המערכת הראשונה שלה הכוללת שבב 5G

מסך הנעילה של הטלפון יהפוך למסך ברוכים הבאים ויציג מייד עם הקלדת המכשיר מידע רלוונטי כמו הודעות דואר אלקטרוניות, מסרונים וכדומה. כמו כן ניתן יהיה לבצע החלקה משמאל לימין כדי לפתוח באופן מיידי את התפריט הראשי של הטלפון בכדי להפעיל יישומים באופן מיידי. צפו בסרטון הדגמה בהמשך.