הקשר בין מיקרוסופט (Microsoft) ללינוקס (Linux) הולך ומתחזק: קנוניקל (Canonical) הודיעה היום כי היא משיקה את האפליקציה להתקנת מערכת ההפעלה אובונטו (Ubuntu) בחנות ה-Windows Store באופן רשמי.

אובונטו ❤ Windows 10

תחת הכותרת "Windows 10 loves Ubuntu", פרסמה קנוניקל בבלוג שלה את ההודעה הרשמית על תמיכת המערכת כאפליקציה בחנות של מיקרוסופט. כל שצריך לעשות הוא לגשת לחנות ממחשב Windows 10, להוריד את האפליקציה ולהתקין אותה. מכאן מתבצע תהליך כמעט אוטומטי של התקנה פשוטה וקלה בלי צורך בידע טכני.

לאחר סיום ההתקנה, אובונטו תיפתח כחלון בתוך מערכת ההפעלה, כך שניתן לעבוד איתה במקביל לצד Windows 10. המערכת פועלת כמכונה וירטואלית (Virtual machine) ונעזרת במשאבי המחשב כמו הזיכרון והמעבד כדי לפעול. גרסת המערכת היא Ubuntu 16.04, ולאחר הפעלתה כל שנדרש הוא להגדיר את משתמש המערכת והסיסמה ל-Super User. בנוסף, ניתן לגשת לפקודות מערכת הלינקוסאית גם דרך שורת הפקודות של חלונות, ה-CMD. כך פקודות SSH, Git, DPKG ועוד מוטמעות כחלק ממערכת ההפעלה חלונות.

עם זאת, כדי להתקין את אובונטו לחלונות, יש צורך במהדורה האחרונה ביותר של Windows 10 וזו כרגע זמינה רק לחברי Windows Insider. למעוניינים, ניתן להצטרף לתוכנית הבודקים של מיקרוסופט בקישור הבא.

מיקרוסופט הבטיחה בחודש מאי האחרון כי גם סוזה (SUSE) ופדורה (Fedora) יגיעו לחנות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.