עיתון הניו-יורק טיימס פרסם כתבה רחבה על מנכ"ל חברת אובר (Uber), טראוויס קלאניק, ובה נחשף פרט מעניין על סכסוך של החברה עם אפל (Apple), שכמעט נגמר בהסרת אפליקציית אובר מחנות ה-AppStore.

לפי הדברים, אובר הצליחה לגרום לאפליקציה שלה להשאיר חותם זיהוי על מכשירי אייפון, גם לאחר שהמשתמש הסיר את האפליקציה מהמכשיר. משמעות הדבר היא שטכנית, לחברה הייתה גישה למיקום של כל מכשיר שאי פעם הותקנה עליו האפליקציה, וזו הפרה של מדיניות הפרטיות של חברת אפל.

הסיבה שאובר ביקשה לאתר כל מכשיר הוא כדי למנוע רמאות שהתרחשה בעיקר במקומות כמו סין: מצב שבו נהגי אובר משיגים מכשירי אייפונים ישנים, מוחקים אותם, מתקינים מחדש את אפליקציית אובר, מזמינים נסיעות ואז מקבלים אותן בתור נהגים – כל זאת כדי להרוויח יותר כסף מאובר, שמציעה תמריצים עבור נהגים שמקבלים נסיעות מרובות.

אלא שזה לא נגמר כאן: מתברר שקאלניק הורה למפתחים של אפליקציית אובר לנקוט בצעדים כדי להסתיר את התכונה הזו מאפל, ולכן הם למעשה יצרו איזור גאוגרפי מיוחד סביב מטה החברה בקופרטינו, שבו החתימה הדיגיטלית של האפליקציה שונה מבשאר העולם. כלומר, עובדי חברת אפל לא היו יכולים לעלות את השינוי של אובר כאשר ניסו לעשות זאת מן המטה. החברה למעשה "נתפסה" על ידי אחד מעובדי אפל, שעבד באיזור גאוגרפי שונה והבחין בטקטיקת האיתור של אובר.

בכתבה אף נמסר שמנכ"ל אפל, טים קוק, התערב בעצמו ודרש מקאלניק בפגישה מיוחדת להפסיק את האיתור הגאוגרפי, אחרת יורה להסיר את האפליקציה מהחנות. קאלניק, שחשש לאבד את מיליוני משתמשים, מה שהיה עלול להוביל לקריסת החברה, הסכים לבסוף.