החזון של כל כך הרבה סרטים הוליוודיים עומד אוטוטו לצאת לפועל: חברת Uber האמריקאית, שמציעה שירותי השכרת מכונית לנסיעות קצרות טווח, עומלת בימים אלה על פרויקט חדש שיאפשר לה לפתח מכונית שמשולבת בה מערכת נהיגה אוטומטית.

החברה הודיעה כי היא מקימה את ה-Uber Advanced Technologies Center בפיטסבורג, שיחד עם סטודנטים וחוקרים באוניברסיטת קרנגי מלון, וטכנאים ב-National Robotics Engineering Center יפתחו מערכות נהיגה אוטומטיות, יחד עם מערכות נוספות שקשורות לבטיחות בדרכים.

מנכ"ל החברה הודיע כבר בחודש מאי כי מכוניות אוטומטיות הן צעד בלתי נמנע, וכי הן אף עשויות להוזיל את מחירי השירותים של Uber: "כרגע אתם בעצם משלמים גם על מכונית וגם על נהג", אמר. "אם אין אף אחד אחר במכונית, העלות של שירות Uber הופכת להיות זולה יותר מלהחזיק מכונית פרטית. ואם זול יותר לשכור מכונית מאשר להחזיק אותה, אף אחד לא יצטרך לקנות מכוניות".

יחד עם זאת, מצנן את המנכ"ל את ההתלהבות ואומר שאין סכנה מיידית לפרנסה של סוכני מכוניות או נהגי מונית. "מדובר במעבר של כמה עשורים", צייץ, "נתראה ב-2035".

במקביל ל-Uber הודיעה גם גוגל שהיא עובדת על אותו הדבר בדיוק, למרות שהשקיעה לפי הדיווחים 258 מיליון דולר ב-Uber עצמה. לפי הדיווחים, גוגל מעוניינת להשיק צי של מוניות ללא נהג שיתחרו ישירות ב-Uber, מה שאומר שדרכן המשותפת של שתי החברות עתידה להיפרד בקרוב.