דרופבוקס (Dropbox), ספקית שירותי אחסון הקבצים בענן, מתחילה בשילוב של תהליך אימות חשבון כפול צעדים עבור כל חשבונותיה. מדובר בתהליך שיאפשר, ללקוחות שירצו בכך, להוסיף עוד שכבת הגנה בדמות קוד אבטחה אותו הם יצטרכו להקליד מעבר לשם המשתמש והסיסמה. מדובר בקוד המורכב משש ספרות שישלח על ידי החברה ללקוחות באמצעות הודעת טקסט, או שהלקוחות יוכלו לייצר אותו באמצעות יישום ייעודי.

המשתמשים יצטרכו להשתמש בקוד הזה בכל פעם שהם יתחברו לחשבון שלהם וכן בכל פעם שהם ירצו לקשר לחשבון מכשירים חדשים, כולל טאבלטים וטלפונים חכמים עבורם קיימים יישומים ייעודיים של דרופבוקס.

דרופבוקס סבלה לאחרונה מכניסות לא מורשות לחשבונות שלה. היא גילתה ששמות משתמשים וסיסמאות שנגנבו מאתרים אחרים שימשו את גנבי המידע כדי לגשת ולגנוב נתונים גם מחשבונות של מנוייה.

עם זאת, השימוש בתהליך אימות כפול צעדים אינו בגדר חובה. משתמשים שירצו להשתמש בו יוכלו לבחור אותו תחת תווית האבטחה באתר של דרופבוקס.

את אפשרות האימות דו שלבי החלה גוגל לפני כשנתיים, זאת כאשר גם היא סבלה מפריצות שונות לחשבונות המשתמשים, וזאת היא שילבה עם האפשרות להנפקת סיסמאות לכל שירות בנפרד, וכך למשתמש ישנה שליטה ובקרה טובה יותר על השירותים המשתמשים בסיסמת גוגל.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.