גוגל (Google) עומדת לשנות את הדרך בה יוצג המידע באפליקציית החיפוש הראשית שלה. האפליקציה, כידוע, יודעת לספק למשתמשים מידע כגון תזכורות על פגישות וטיפים לנסיעות. אבל, לפעמים המידע הזה הולך לאיבוד במבול עדכונים והצעות אחרות. בכדי לסייע להוריד את העומס הזה, תפריד מעכשיו גוגל את כרטיסיות המידע לשני חלקים.

במקום כרטיסיית מידע אחת מסיבית, מעתה יופיעו שתיים. הראשונה היא 'בקרוב' (Upcoming) אשר תהיה נגישה על ידי לחיצה על הצלמית הימנית התחתונה. כרטיסייה זו תכלול את כל העדכונים האישיים של המשתמש ופרטים שהוא צריך לדעת – כמו פרטי טיסות, פגישות וזמני נסיעה, לדוגמה. זהו אותו סוג של מידע שהעוזר האינטליגנטי Google Now נהג להציג באפליקציה עד כה על ידי נתונים שמשך משירותים אחרים של גוגל, כמו Gmail, לוח הזמנים Calendar, או מ-Google Maps, למשל.

split stream

הכרטיסייה השנייה תהיה כרטיסיית תזרים החדשות המרכזית, שתהפוך גם לחלק העיקרי של האפליקציה ותהיה מלאה במידע כמו אקטואליה, דיווחי ספורט, חדשות ומזג אוויר, מוזיקה וסיפורים חדשותיים אחרים. את התזרים הזה ניתן יהיה להתאים באופן אישי בהגדרות האפליקציה, שם ניתן יהיה להורות ליישום למשל אחרי איזה מניות מעוניין המשתמש לעקוב, אילו הן קבוצות הספורט האהובות עליו וכיוצא בזה. בנוסף טוענת גוגל שתזרים זה יהפוך ליותר אישי ורלוונטי לאורך זמן, ככל שהגולש יאמץ יותר את השימוש באפליקציה.

החידושים כבר נכנסו לתוקפם באפליקציות ניידים מבוססי אנדרואיד ויגיעו גם ל-iOS בקרוב.