טוויטר (Twitter) השעתה כ־70 מיליון חשבונות בחודשיים האחרונים במסגרת סנקציות על פעילות זדונית בפלטפורמה שלה, כך על־פי דיווח בוושינגטון פוסט. שיעור ההשעיות בחודשים מאי ויוני הוכפל מאז הפעם הקודמת, באוקטובר 2017.

החברה זכתה לביקורת נרחבת במשך שנים על מאמצים רשלניים לכאורה כלפי חשבונות פוגעניים. ככל שנחשף היקף הקמפיינים הכוזבים, טוויטר, יחד עם פייסבוק, עמדה בפני לחץ הולך וגובר מצד הציבור להעניש טרולים וספאמרים. בהודעה שפורסמה בבלוג החברה בחודש שעבר, אמרה טוויטר כי היא פועלת לשיפור מדיניות האבטחה שלה, וכי "המערכות שלנו זיהו וחקרו יותר מ־9.9 מיליון חשבונות ספאם או בוטים פוטנציאליים בשבוע".

כמו־כן, העיתון דיווח כי השינוי באכיפה עלול לגרום לירידה במספר משתמשים ברבעון השני של השנה, אם כי מנכ"ל טוויטר ציין כי רבים מהחשבונות צייצו לעתים רחוקות, ולכן לא ישפיעו בצורה דרמטית על מספר המשתמשים הפעילים בחברה. זאת ועוד, דובר טוויטר אמר בהצהרה לאתר The Verge כי החברה ציינה במכתב לבעלי המניות ברבעון הראשון של השנה כי "מאמצי איכות המידע השוטפים" השפיעו לרעה על המשתמשים החודשיים וכי המאמצים ימשיכו להשפיע על מספר המשתמשים בעתיד.