בכיר ברשת המיקרו-בלוגינג טוויטר (Twitter), אנתוני נוטו, האשים את אפל (Apple) באופן ישיר באיבודם של 4 מיליון משתמשים פעילים מאז השקתה של iOS 8. נוטו השמיע את טענותיו בכנס הרווחים הרבעוני של החברה בו היא הודיעה שברבעון הרביעי של 2014 השתמשו בשירות 288 מיליון משתמשים לעומת הצפי של 295 מיליון.

איך אפל קשורה לכך שטוויטר איבדה מספר רב של משתמשים, על אף שהאפליקציה של הרשת החברתית היא אחת הפופולריות ביותר ב-App Store? כזכור, ב-iOS 7 נוספה אופציה חדשה, שבאמצעותה דפדפן הספארי (Safari) מציג למשתמש ציוצים אשר מכילים לינקים, בין אם אלה היו לינקים לתמונות, או לאתרים, וכל זה מבלי להיכנס ישירות לאפליקציית טוויטר במכשיר. ב-iOS 8 אפשרות זו עדיין קיימת, אך כעת המשתמש צריך לרענן את הציוצים מחדש בכל פעם שהוא נכנס לספארי. ב-iOS 7 המכשיר טען את הציוצים לבד, כך שהמשתמש היה יכול לסמוך על המכשיר שיעשה את העבודה באופן אוטומטי. לדבריו בעקבות השינוי זה איבדה החברה 3 מליון משתמשים.

בנוסף הוא טען כי כמיליון משתמשים ששדרגו את ה-iPhone שלהם למכשיר חדש שכחו את הסיסמה או לא הצליחו להתקין את האפליקציה, מה שהוביל לאיבוד משתמשים נוסף, 'הודות' לאפל.

לאחר כמה שעות, חזרה בה טוויטר מהאישום ושחררה את ההודעה הבאה: "כדי להבהיר את שנאמר אתמול: לא הייתה כל בעיה או באג עם iOS 8. הבעיה הייתה בצד של טוויטר כאשר משתמשים שדרגו".