מכה בכנפיים עבור מי שמתכנן טיסה לארצות הברית. רשות התעופה האמריקאית אוסרת מעתה על נוסעים שמגיעים לארצות הברית להעלות מכשירים אלקטרוניים שגדולים יותר מטלפון חכם לתא המטוס. משמעות הדבר היא כי טאבלטים ומחשבים ניידים לא יאושרו להעלאה עם הנוסעים לטיסה, אפילו לא אם הם בתוך תיק או מזוודה כך שלכאורה לא ניתן יהיה להוציא אותם. הכל הולך לתא המטען, אלא אם מדובר בציוד רפואי מאושר.

החרם האלקטרוני תקף לנוסעים שמגיעים למדינה של הנשיא טראמפ מ-10 נמלי תעופה ב-8 מדינות שונות, רובן במזרח התיכון וצפון אפריקה, וביניהן גם טיסות של רויאל ג'ורדניאן אירליינס (Royal Jordanian Airlines) אשר ישראלים רבים טסים באמצעותה ליעדים כמו ניו יורק, שיקגו, דטרויט ומונטראול, דרך עמאן. החשש הוא שטרוריסטים ינסו להחדיר חומרי נפץ במכשירים אלקטרוניים כמו מחשבים ניידים, טאבלטים, מצלמות, מכשירי DVD ניידים, ערכות משחקים וכדומה, וישתמשו במכשירים כדי לגרום לפיגוע בזמן הטיסה. שאר המדינות הן מצרים, טורקיה, ערב הסעודית, כווית, מרוקו, קטאר ואיחוד האמירויות.

כאמור, נוסעים יהיו רשאים להעלות רק טלפונים או מכשירים אלקטרוניים רפואיים, כאשר כל השאר חייבים להיות מאוחסנים במזוודה שנשלחת לתא המטען – או להישאר מאחור בשדה התעופה. חברות התעופה שטסות מיעדים אלה לארצות הברית כבר קיבלו את ההודעה, וחייבות להכניס את הנהלים החדשים לתוקף במסגרת חלון זמן של 96 שעות.