הסגה הבלתי נגמרת של מלחמת הנשיא דונאלד טראמפ בוואווי (Huawei), כנציגה הראשית של רוע הסחר הסיני, מקבלת פיתול נוסף בעלילה. אחרי שחתם על הצו שמוסיף את וואווי לרשימת החברות הבלתי רצויות שאסור לסחור עמן אם אתה אמריקאי, ואחרי גל ההכרזות של גוגל (Google) של אינטל (Intel), קוואלקום (Qualcomm) ואחרות על ניתוק יחסי המסחר בעקבות הצו, נשמעה אתמול בערב בקפיטול אזעקת הרגעה קצרה: יש רישוי זמני לשלושת החודשים הקרובים להמשיך לעשות עסקים.

לפי הדיווח באתר הכלכלי Financial Times, יש למרות זאת מספר מגבלות ולא מדובר בהסכמה שמאפשרת לבצע עסקים כוללים עם החברה הסינית. הרישיון מתיר לספקים של וואווי בארצות הברית למכור לה חלקים ורכיבים שהכרחיים לתחזוקה ותמיכה רשתות וציוד קיים המתפקד באופן מלא, כולל עדכוני תוכנה וטלאים".

יש גם התייחסות מפורשת לטלפונים של וואווי כך שבגוגל יכולים להפסיק להתלבט: ניתן לקיים חוזים במשך שלושת החודשים הללו שהכרחיים לספק שירת ותמיכה, כולל עדכוני תוכנה או טלאים לטלפונים הקיימים של וואווי – וזה חדשות טובות, גם אם לתקופה קצרה, עבור מי שמחזיק בטלפון של החברה.

עם זאת כמובן זה לא נותן תשובה לגבי הטלפונים שוואווי אמורה להשיק בהמשך השנה, כולל משפחת ה-Mate 30, אבל בוודאות אפשר לצפות לפרקים חדשים בקרוב.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.