אפליקציית זיהוי השיחות Truecaller הודיעה בסוף השבוע כי היא חצתה את רף ה-200 מיליון משתמשים והכפילה את מספר המשתמשים שלה בתוך פחות מעשרה חודשים. במקביל להודעה על מספר המשתמשים המכובד, הודיעה החברה כי היא משיקה פיצ'ר חדש לאפליקציה שיאפשר למשתמשים לתייג מספרי טלפון ובכך להקל על זיהוי השיחות שלהם.

Truecaller הושקה כבר ב-2009, אך צברה פופולריות רק בשנתיים האחרונות. האפליקציה מאפשרת לזהות מספרי טלפון גם אם הם לא שמורים במכשיר של המשתמש, וכך להימנע משיחות ספאם. "מטרתנו ב-Truecaller היא להעניק למשתמשים שלנו יותר אמון בתקשורת שלהם, ולהוסיף מידע בנוגע לאנשים שהם מתקשרים איתם", אמר מנהל החברה אלן ממדי. האפליקציה זמינה גם בעברית לכל מערכות ההפעלה הסלולריות (אנדרואיד, אייפון).

trucaller

הפיצ'ר החדש שהושק מאפשר לתייג מספרי טלפון בתגיות קבועות מראש, כגון "מסעדות", "נסיעות" וכו'. התיוג יאפשר לאנשים לזהות במהירות את המספר ומאיזו סיבה הוא מתקשר. כך למשל, אם יתקשר אליכם נציג מכירות של חברה סלולרית, על המסך שלכם יופיע תיוג כמו "טלמרקטינג" ותוכלו לדעת שאולי עדיף לסנן את השיחה. בשלב זה הפיצ'ר החדש זמין אך ורק בגרסת האנדרואיד של האפליקציה.