בקצרה
Spunky Pro של Tronsmart הן האוזניות נטולות החוטים מבין הקטנות שאפשר למצוא. הן מציעות כמעט את כל המאפיינם החשובים שמחפשים באוזניות כאלה; קלות משקל, התאמה מירבית, זמן סוללה טוב יחד עם קופסת טעינה שנטענת גם בצורה אלחוטית
אהבנו
קטנות ואלגנטיות
טעינה אלחוטית
עד 18 שעות זמן שימוש
חסינות לזיעה
פחות אהבנו
קופסת טעינה עבה וגדולה
צלילי בס סבירים
גימור פלסטיק פשוט
8.5
מחיר מומלץ

את מוצרי האודיו של טרונסמארט (Tronsmat) אנו מכירים היטב ובשנה האחרונה החברה נכנסה גם לתחום האוזניות נטלות החוטים עם שני דגמים. אחד מהם הוא Spunky Pro המציע מפרט דומה לשאר המתחרות הסיניות בשוק אך במחיר אטרקטיבי מאוד.

קטנות ונוחות

כשפותחים את הקוספא של Spunky Pro מתגלות זוג אזוניות נטולות החוטים הכי קטנות שבדקנו וזה הדבר הראשון שאהבנו. הן מגיעות בצבע שחור מבריק עם הדפס ריבועים על משטח המגע המעניק להן אלגנטיות רבה. ניתן להתאים אותן לתעלת האוזן בעזרת מתאמי סילקון מצורפים, כך שהן יציבות מאוד ולא נופלות בכל פעילות שעשינו בזמן הבדיקה.

הן כוללת משטח מגע לתפעול הנמצא בחלק החיצוני של כל אחת מהאוזניות וזאת במקום כפתורים ייעודיים וכן זוג מיקרופונים לביצוע שיחות וסינון רעשי רקע בזמן השיחות. באוזנייה הימנית יש גם נורית ביקורת למצב סוללה וחיבור.

אוזניות Spunkey Pro נטענות בעזרת צימוד מגנטי לקופסת טעינה עגולה, צורה נדירה בתחום האוזניות נטולות החוטים, ועבה יותר מקופסאות אחרות כך שהיא פחות נוחה לנשיאה בכיס. הפתיחה שלה נעשית בעזרת כפתור הנמצא בדופן ומכסה דקיק שמסתובב על ציר, אחד כזה שמרגיש פחות עמיד מהשאר במיוחד במקרה של נפילה כאשר הוא פתוח.

את Spunky Pro הצמדנו במהירות למכשיר הנייד. הוצאנו את האוזניות מהקופסא, בחרנו את האוזניות מרשימת הבלוטות' בטלפון והן מצומדות. תהליך שלוקח מספר שניות. פתיחה חוזרת לאחר צימוד והאוזניות מתחברות תוך שניות לטלפון, כאשר מקבלים לכך חיווי בנורית על האוזניות וכן חיווי קולי באנגלית ובסינית יחדיו. הקישוריות אגב, היא בתקן Bluetooth 5.0 עם תמיכה ב-A2DP, אבל ללא aptX.

למשטחי המגע ב-Spunky Pro יש יתרון גדול מאוד באוזניות וניתן לבצע מספר רב של פעולות. מענה וניתוק שיחות, דחיית שיחה, שליטה בשמע, העברת שירים והפעלת עוזרת קולית. החסרון הגדול הוא שצריך לזכור את השילובים של כל פעולה ופעולה כאשר למהירות ההקשה יש חשיבות בתגובה שתבצע האוזניה. לדוגמא: כדי להחליש את עוצמת השמע יש צורך להקיש שלוש פעמים על האזניה השמאלית, אך אם הקשנו לאט מידי או לא בצורה עקבית הגברנו את עוצמת השמע (שתי הקשות) ואז עצרנו את המוזיקה (הקשה אחת). חיסרון נוסף, שקיים גם בדגמים אחרים עם כפתור מגע, הוא שכל ניסיון למקם את האוזניה כראוי באוזן נוגעים במשטח המגע וגורמים לפעולות שונות באוזניות. ניתן לבצע שיחות עם אוזנייה אחת, ולשלוט על מענה/ניתוק/דחייה מכל אחת מהאוזניות כך שניתן להשתמש באוזנייה הימנית או השמאלית, תלוי מה נוח באותו רגע.

איכות שמע

איכות השמע ב-Spunky Pro טובה מספיק כדי להנות ממוזיקה, ואף כמעט משתווה לזו הקיימת ב-Galaxy Buds של סמסונג (Samsung) שבדקנו בעבר. אך אין לצפות למעבר לכך שכן איכות השמע נמוכה משמעותית בהשוואה ל-Beoplay E8 או Jabra Elite Active 65t.

איכות השמע טובה כאשר העוצמה היא עד כ-60%, אך היא הולכת ויורת יותר ככל שעוצמת השמע עולה, בעיקר בצלילים הגבוהים. במקרה כזה החוסר באפליקציה ייעודית ל-Spunky Pro מורגש מאוד, שכן סביר שהיינו יכולים לכוון ידני את הצלילים כדי להנות יותר מהמוזיקה.

Spunky Pro לא כוללות מנגנון לסינון רעשים, דבר שהיה יכול לתרום יותר לחווית השמיעה אך הן אוטמות בצורה די טובה את רעשי הרקע בזמן האזנה, אבל אי אפשר לצפות מאוזניות ללא חוטים במחיר הנמוך שהן מוצעות. בעת שיחה, איכות השמע דווקא טובה וזה בזכות זוג מיקרופונים המורידים בצורה משמעותית את רעשי הרקע, כך שהצד השני שומע שיחה נקייה מרעשים.

Spunky Pro: זמן שימוש

האוזניות מצוידות בסוללה בקיבולת 35 מילי-אמפר/שעה, שלטענת החברה מספיק ל-3.5 שעות שימוש בטעינה אחת מלאה, כאשר עוצמת השמע היא עד 80%. לנו הסוללה הספיקה למעט יותר משלוש שעות, שזה זמן סביר אבל לא מספיק. כדי לחפות על זה, קופסת האחסון של האוזניות מגיעה עם סוללה נוספת בקיבולת של 400 מילי-אמפר/שעה, המספיקה לעוד 4 מחזורי טעינה, נתון המעלה לעד 18 שעות שימוש כולל בערכה.

לקופסת הטעינה שקע מסוג USB C (כבל טעינה כלול בערכה), כך שניתן להטעין אותה עם כבל הטלפון. מלבד זאת, הקופסה תומכת בטעינה אלחוטית בתקן Qi, כך שגם הטעינה הופכת לנטולת חוטים. טעינה מלאה תיערך בין שעה וחצי לשעתיים תלוי באופן הטעינה. לקופסא מד בקרת סוללה המוצג בעזרת 4 נורות חיווי המציגות את מספר ההטענות האפשריות.

השורה התחתונה

Spunky Pro של Tronsmart הן האוזניות נטולות החוטים מבין הקטנות שאפשר למצוא. הן מציעות כמעט את כל המאפיינם החשובים שמחפשים באוזניות כאלה; קלות משקל, התאמה מירבית, זמן סוללה טוב יחד עם קופסת טעינה שנטענת גם בצורה אלחוטית.

למרות שאין מסנן רעשים אקטיבי, רמת הגימור מעט נמוכה ואיכות השמע היא לא מהמשובחות בקטגוריה, ה-Spunky Pro יתאימו לכל פעילות יומית שבוחרים ובשילוב מחיר של 30 דולרים בלבד (כ-106 שקלים) המציב אותן כחבילה המשתלמת בקטגוריה.