בקצרה
האוזניות נטולות החוטים Spunky Beat הצליחו להפתיע אותנו. הן קטנות, נוחות וידידותיות לשימוש וזאת מבלי לוותר על איכות שמע טובה וצימוד מהיר במיוחד. הן גם מציעות זמן סוללה ארוך יחסית, ונרתיק הנשיאה מאפשר טעינה מהירה במקרה ונתקעים בלי סוללה.
אהבנו
קטנות ונוחות
מחיר נמוך
איכות שמע טובה
זמן שימוש ממושך
פחות אהבנו
כפתורי מגע לא נוחים
אטימות בסיסית בלבד לרעש
9
מחיר מומלץ

רק לפני כחודשיים סקרנו כאן את Spunky Pro, אוזניות נטולות חוטים (TWS) של טרונסמארט (Tronsmart). היו אלו האוזניות הראשונות שהחברה שלחה לשוק הצפוף הזה. למרות הזמן הקצר שעבר היא כבר שולחת לשוק את הדגם השני שלה, שנושא את השם Spunky Beat. לפי החברה מדובר באוזניות שמבטיחות יותר בכל היבט: הן יותר קטנות, יותר איכותיות וגם מחזיקות יותר זמן מעמד. האם היא הצליחה גפ לשלב גם כמה הפתעות מעבר לכך?

הקטנות בשוק

בסקירה הקודמת התלוננו על גימור הפלסטיק הפשוט משהו, ונדמה טרונסמארט הקשיבה: ל-Spunky Beat יש מראה מעט יותר יוקרתי. אמנם הן עדיין מיוצרות מפלסטיק, אך כעת לחלק החיצוני של האוזניות יש גימור מבריק, והחלק הפנימי מציע גימור מט.

אריזת Tronsmart Spunky Beat

גם העיצוב שלהן שונה בהשוואה לדגם ה-Pro, וכעת צורתן אובלית. לדעתנו, מדובר אף באוזניות נטולות החוטים הקטנות ביותר שפגשנו עד היום, כי הן לא עוברות את הקו החיצוני של האוזן. הן קלות משקל וכמעט שאינן מורגשות, ובניגוד לאוזניות רבות אחרות בתחום, העיצוב שלהן נקי לחלוטין ואינו כולל קשת מיצוב פנימית הנוגעת בתנוך האוזן – ומניסיון, לא כולם מרגישים בנוח עם הקשת הזו.

Spunky Beat אינן מוגדרות כאוזניות לשימוש ספורטיבי, אם אפשר להגדיר זאת כך, אבל הן כן עמידות להתזות וזיעה בתקן IPX5. יתרה מכך, השתמשנו בהן במהלך ריצה קלה והן נותרו יציבות במקומן. עם זאת, חשוב להדגיש כי כדאי לנסות ולבדוק כל אחד מאטמי הסיליקון השונים המצורפים לערכה על מנת לוודא שהאוזניות יישבו במקומן באופן מיטבי.

בחלקן החיצוני של האוזניות ממוקמים כפתורי מגע המשמשים להשהיה או ניגון שירים, ניתוק ומענה לשיחה (לחיצה קצרה על אחת האוזניות), מעבר בן שירים (לחיצה ארוכה על אוזן ימין או שמאל) או הפעלת המסייעת דיגיטלית (לחיצה כפולה על האוזניה השמאלית), ללא שליטה בעוצמת השמע. הבעיה היא שצריך תמיד לזכור את אופן ההפעלה, והיא מתגמדת משהו מול הבעיה היותר גדולה שהיא רגישות הכפתורים. לדוגמה, בעת שמנסים להתאים את האוזניה למקומה בזמן שיחה נכנסת בטעות מנתקים את השיחה. זה קורה כמעט עם כל האוזניות מהסוג הזה ועוד יותר עם אוזניות קטנות כאלה.

אוזניות בלי חוטים Tronsmart Spunky Beat TWS

הקישוריות של Spunky Beat היא בתקן בלוטות' 5.0 ששוב מצדיק את עצמו בעיקר בהיבט מהירות החיבור. מיד לאחר הוצאתן של האוזניות מנרתיק הטעינה הן התחברו לטלפון, שתומך גם הוא בתקן החדש. סביב כפתורי המגע יש נורית לד הפועלת בצבע כחול מהבהב כשהאוזניות מחוברות, או אדום קבוע כאשר הן נמצאות בנרתיק הטעינה.

איכות שמע מפתיעה

בכל הקשור לאיכות השמע, הופתענו איך טרונסמארט הצליחה לקפוץ מאיכות סבירה באוזניות הקודמות שלה, לאיכות טובה עד מצוינת ב-Spunky Beat. השמע עשיר, דינמי ועמוק בהחלט. צלילי האמצע מצוינים וחובבי הצלילים הנמוכים ימצאו כי אלה מציעות באס חזק יחסית ומכאן גם נגזר שמן. עם זאת, לטעמנו חסר היה דגש לצלילים הנמוכים.

האוזניות נתנו תחושה מאוד מהנה ומצאנו את עצמנו לא פעם מניעים את הראש מצד לצד בשירים מקפיצים. כדי לספק חוויה טובה, הדגש באוזניות קטנות כאלה הוא כי האטם אכן יושב היטב וכן הן נמצאות עמוק כמה שניתן בתעלת האוזן. שמנו לב כי יש הבדל משמעותי בשמע ולכן בחנו את כל אטמי הסיליקון השונים והעדפנו את הגודל הבינוני.

קופסת הטעינה של אוזניות ללא חוטים Tronsmart Spunky Beat TWS

Spunky Beat התגלו כטובות מאוד גם בעת שימוש כדיבורית. שמענו מצוין והצד השני לא התלונן על רעשים או בעיות אחרות. יתרה מכך, הן גם מאפשרות שימוש באוזניה בודדת כך שזה דיי נוח אם מעוניינים להוציא את אחת האוזניות כדי לבצע שיחה טלפונית מהירה – אבל שוב, צריך להיזהר לא ללחוץ על הכפתור שבדופן.

גם בשימוש בצפייה בסדרות או סרטים דרך הנייד לא נתקלנו בבעיות של חוסר סנכרון והכל עבד כמו שצריך, זאת לפחות בבדיקה שלנו מול OnePlus 7 ואפליקציית נטפליקס (Netflix).

מבחינת אטימה לרעשים הן מצליחות להפחית במידה מסוימת את רעשי הסביבה גם במקומות רועשים כמו ברחוב או במקום הומה אדם, אבל אין להן מנגנון אקטיבי. זה בהחלט היה נחמד אבל אי אפשר לצפות מאוזניות במחיר נמוך שכזה.

מבחינה טכנולוגית הן תומכות בכל התקנים המקובלים כיום כולל aptX ו-AAC, וזה בזכות שבב DSP & cVc תוצרת קוואלקום (Qualcomm) המבטיח חיבור יציב ואיכותי לצד עיבוד שמע מתקדם.

סוללה

Spunky Beat מספקות זמן סוללה מכובד של 6 עד 7 שעות שימוש, בהתאם לעוצמת השמע. הטעינה מתבצעת באמצעות נרתיק נשיאה המשלב בתוכו סוללה המספיקה לעוד כשלושה מחזורי טעינה מלאים. במקרה והסוללה התרוקנה וצריך זמינות מהירה, 5 דקות טעינה בנרתיק מספיקות לעד 60 דקות האזנה נוספות.

נרתיק הכיסוי, שגם הוא זכה לגימור נאה יותר במראה מט, כולל 4 נוריות חיווי המציגות את מצב הסוללה. הנורית הימנית משנה את צבעה לכתום בזמן שהאוזניות נמצאות במקומן ונטענות. כך אפשר לדעת מה מצב הסוללה המובנית וכמה מחזורי טעינה עוד נשאר.

הטענת הנרתיק מתבצעת בחיבור USB-C המודרני אבל מה שיותר התלהבנו ממנו הוא כי בחלק התחתון מסתתר כבל USB זעיר המאפשר הטענה של הקופסה בכל חיבור USB סטנדרטי שיש, כך שאפשר לוותר פשוט על מטען.

השורה התחתונה

האוזניות נטולות החוטים Spunky Beat הצליחו להפתיע אותנו. הן קטנות, נוחות וידידותיות לשימוש. איכות שמע טובה והחיבוריות סופר-מהירה. זמן הסוללה ארוך יחסית ונרתיק הטעינה מאפשר טעינה מהירה במקרה ונתקעים בלי סוללה.

השימוש בכפתורים הוא לדעתנו אחת המגרעות של האוזניות, כי הוא אינו מספיק נוח או שימושי. גם אין סינון רעשים מעבר למה שמסוגלים האטמים לחסום, שזה מובן בהתחשב בסכום הנמוך שהן עולות.

מחירן של Spunky Beat הוא 29.99 דולרים, כ-105 שקלים בלבד. להשיג בחנות הרשמית של טרונסמארט ב-AliExpress.