רמקול בלוטות' נייד Element Force מבית טרונסמארט

איך האיכות והעוצמה? אלו כנראה שני המאפיינים שרובנו בודקים לפני רכישת רמקול נייד ונראה לנו שמצאנו את זה שמצליח להתהדר בשניהם. Element Force הוא רמקול נייד חדש של חברת טרונסמארט (Tronsmart) שאותו לקחנו לבדיקה וגילינו לא רק עוצמת שמע חזקה אלא עוד כמה מאפיינים שימושיים.

עמיד גם במים

Element Force הוא רמקול במראה דיי סטנדרטי. אינו קטן אך גם אינו גדול במיוחד, שמידותיו הם 204×64 מ"מ ועוביו 80 מ"מ. מה שדווקא חריג יותר זה המשקל: ק"ג אחד זה די הרבה לרמקול שנחשב למוצר נייד.

הרמקול, המיוצר מפלסטיק, מחופה בסיליקון איכותי המקנה לו אחיזה נוחה יחד עם מסגרת מתכתית המספקת עמידות גבוהה לנפילות. שני הרמקולים הנמצאים בחלק הקדמי מחופים בגריל מתכת, כמו גם החלק שמכוסה בגריל נוסף רק לשם העיצוב.

Element Force

מה שיותר חשוב שהוא עמיד למים ואבק בתקן IPX7, מה שאומר שאפשר לבלות עימו במים עמוקים עד לעומק של 1 מטר במשך חצי שעה ולא יקרה לו כלום. לשם שמירה על העמידות, כל המחברים החיצוניים מכוסים בסיליקון עבה יחסית. בנוסף, לרמקול יש גם לולאה עשויה מתכת, למי שרוצה לתלות אותו.

מכיוון שזהו רמקול בלוטות' (בתקן 4.2), יש צורך להצמיד תחילה את הטלפון עם הרמקול, אך מי שיש לו גם קישוריות NFC, יכול ליהנות מצימוד מהיר וקליל למדי. מלבד זאת, את הרמקול ניתן לחבר להתקני שמע גם בחיבור 3.5 מ"מ עם כבל המצורף לערכה ומי שמעוניין אף ליצור שמע סטריאופוני יכול לרכוש רמקול נוסף ולחבר בניהם.

קרא עוד:  משפחת Galaxy S20 ו-Galaxy Z Flip הושקו בישראל
כפתורי השליטה של רמקול בלוטות' הנייד Element Force

התפעול של Element Force מתבצע על ידי שישה כפתורי שליטה ושתי נורות הממוקמות בחלק העליון. הכפתורים נועדו לצורך הפעלת הרמקול, צימוד, כיוון עוצמת השמע, שליטה בניגון (Play), השהייה (Pause) וכן וכפתור ייעודי לשינוי מצב האקולייזר.

עוד תוספת ב-Element Force היא היכולת לחבר כרטיס זיכרון מסוג microSD, המאפשר להאזין למוזיקה מבלי להיות תלויים בחיבור לטלפון. עם זאת, לא ברור כמה זה אכן שימושי כיום, מאחר וצריכת המוזיקה בימינו נעשית לרוב דרך שירותי המוזיקה השונים ולא ל ידי הורדת קבצים.

חיבורי USB וטעינה של רמקול בלוטות' הנייד Element Force

עוצמת שמע חזקה

Element Force הוא אמנם רמקול נייד וקטן יחסית, אבל הוא מצליח להפיק קול בעוצמה שלא הייתה מביישת רמקולים רגילים. בתוכו זוג רמקולים בהספק של 20W כל אחד יחד עם שני רדיאטורים פאסיביים המשפרים את הצלילים הנמוכים ומגבירים עוד יותר את עוצמת הבאס.

טרונסמארט מתגאה כי טכנולוגית SoundPulse שלה מאפשרת לרמקולים להפיק צלילים בהפרדה גבוהה ובס עמוק יותר גם כאשר הרמקולים בעוצמה המקסימלית. כפתור האקולייזר בעל שלושה מצבים: שמע סטנדרטי, באס מוגבר (Extra Bass) ושמע בתלת מימד (3D Stereo).

מעוצב ועמיד: רמקול בלוטות' Element Force

בדקנו את הרמקול עם רשימת ההשמעה הקבועה שלנו, שכוללת שירים המאתגרים את הצלילים הנמוכים והרמקול אכן עמד במשימה יותר מכל רמקול עמיד למים שבדקנו עד כה. עוצמת הקול כל כך גבוהה ואיכותית, כך שלמרות שכיוון השמע הוא חד צדדי, אין כמעט פגיעה בחווית השמע. זאת בהשוואה ל-UE Wonderboom או JBL Flip 4 שבדקנו בעבר.

קרא עוד:  רשמי: סמסונג הכריזה על סדרת Galaxy S20

סוללה ליום שלם

רמקול בלוטות' Element Force והאביזרים

Element Force הוא הרמקול הראשון שאנו בודקים המצויד בשקע טעינה מסוג USB C, מאפיין מבורך המאפשר להשתמש באותו כבל טעינה של הטלפון. הרמקול מצויד בשתי סוללות בהספק של 3300 מילי-אמפר/שעה כל אחת ויחד הן מספיקות עד 15 שעות שימוש בטעינה אחת מלאה שאורכת שלוש שעות. לרמקול אף מנגנון כיבוי אוטומטי לאחר שלא נעשה בו שימוש.

בשוק רווי רמקולים ניידים עמידים למים, Element Force מתבלט מעל השאר, בעיקר בזכות עוצמת שמע שלא תבייש זוג רמקולים ביתיים וסוללה המספיקה ליום שלם של שימוש. איכות הבנייה שלו גבוהה, כמו גם היכולת לשימוש מתחת למים שמסירה דאגות מיותרות.

עם זאת בעבור רמקול בלוטות' נייד, Element Force אינו מהזולים בקטגוריה, כאשר מחירו נע סביב 65 דולרים, שהם כ-240 שקלים (מכירה גם ב-AliExpress). עוד פרטים אפשר לקבל בעמוד המסנג'ר של החברה.