טריפל סי סמארט שירות הטלוויזיה

שוק הטלוויזיה בישראל לא היה תחרותי כל כך במשך זמן רב. חברת טריפל סי (Triple C) השיקה אמש (ה') שירותי טלוויזיה על גבי האינטרנט בעלות חודשית של 50 שקלים. מותג הטלוויזיה החדש של החברה נקרא smart וניתן לצרוך את התכנים המשודרים בו באמצעות טלפונים, טאבלטים, מחשבי PC וטלוויזיות חכמות. בעלי טלוויזיות פשוטות יותר יוכלו לרכוש ממיר ייעודי במחיר מוזל. בדקנו איזו בשורה מביאה החברה לשוק הטלוויזיה.

50 שקלים להתחלה

חבילת הערוצים הבסיסית ב-smart כוללת 20 ערוצים לינאריים המשדרים בשידור חי על גבי האינטרנט. בין הערוצים הישראלים ניתן למצוא את ערוצי עידן פלוס: 1, 2, 23, 20, 24 ועוד, זאת לצד ערוצים בינלאומיים בנושאי ספורט, אופנה, מוזיקה וילדים. ישנם גם ערוצים בהם תשודרנה הפקות מקור מבית smart ובקרוב יהיו ערוצים הפונים למגזרים שונים. עם זאת, חלק מהערוצים הבינלאומיים פחות פופולריים בקרב הקהל הישראלי. המעוניינים לרכוש ערוצים מוכרים יותר, כדוגמת ערוצי ספורט, יצטרכו לעשות זאת בתוספת תשלום – אך זו אופציה שהחברה לא מציעה בשלב זה.

אחת התכונות המעניינות של השירות מאפשרת לצפות בהקלטות מן הערוצים השונים, עד שבוע אחורה ואלה נשמרים בענן. כמו כן, כלולה בחבילת הבסיס גם ספריית צפייה נדחית (VOD) שלדברי החברה כוללת כ-4,000 תכנים ובה ניתן למצוא סרטים וסדרות המותאמים לקהל הישראלי (מדובבים ומתורגמים). לצד סרטים הוליוודים אפשר לצפות שם גם בסדרות מהארץ ומהעולם, חלקן מרצועת הפריים-טיים של הערוצים המסחריים בישראל ואחרות הן סדרות רכש.

קרא עוד:  סקירה: Teclast M16 - הטאבלט שרוצה להיות מחשב (ולא ממש מצליח)

החבילה אינה כוללת סרטים חדשים יותר ואת אלה ניתן יהיה לשכור תמורת 20 ש"ח ל-48 שעות או לרכוש אותם. כמו כן, ניתן להשתמש בשירותים נוספים, כדוגמת נטפליקס (Netflix), תמורת תשלום נוסף.

ממיר קטן, איכות הצפייה משתנה

כאמור, ניתן לגשת לשירות מכמה פלטפורמות ותכנית שהתחלנו לראות בפלטפורמה אחת, נוכל להמשיך לצפות בפלטפורמה אחרת. אנחנו בחנו את השירות בעזרת טלוויזיה המחוברת לממיר הייעודי של השירות הפועל על מערכת ה-Android TV. לממיר יכולות אלחוטיות, חיבור לשירותי תוכן והוא קטן במיוחד ואפילו נכנס לכיס.

מהתרשמות שלנו השידור היה רציף, ללא גמגומים, והתכנים באבחנה גבוהה נראו כך על המסך. אנשי החברה הסבירו לנו שעבור שידור ללא גמגומים מספיק חיבור במהירות 15 מגה-ביט, עליו יכולים לעבוד במקביל 2 ממירים באיכות HD. עבור 5 ממירים באיכות FHD יספיקו 40 מגה-ביט ואם תרצו לצפות בתכנים ב-4K תצטרכו להצטייד בחיבור של 100 מגה-ביט לחמישה התקנים.

מתחרים על המחיר אך גם על התכנים

מחיר חבילת הבסיס עומד על 50 ש"ח בחודש ותמורתו נקבל גישה מחמישה מכשירים. וכאמור, השירות זמין במחשבי PC, באמצעות אפליקציות עבור טלפונים  וטאבלטים ובטלוויזיות חכמות. מנויים אשר אין ברשותם טלוויזיה חכמה ושיעדיפו לרכוש ממיר, יוסיפו לתשלום החודשי עוד 10 ש"ח בחודש.

החברה מציעה גם חבילת טריפל הכוללת תשתית אינטרנט, ספק וטלוויזיה. תמורת 100 שקלים בחודש מהירות החיבור תהיה של 15 מגה-ביט, עבור 110 ש"ח מהירות החיבור תעמוד על 40 מגה-ביט ועבור 120 שקלים תקבלו 100 מגה-ביט.

קרא עוד:  עוד לפני ההשקה הגלובלית: עוד עדכון גדול ל-Mi Watch

רק השבוע הכריזה סלקום כי שירות הטלוויזיה שלה, סלקום tv, ישולב בטלוויזיות חכמות, עוד הכריזה החברה כי היא תוסיף שירות הקלטות מבוסס ענן וכן חבילת "קוואטרו" הכוללת את שירות סלקום TV, ספק אינטרנט, טלפון ביתי וקווי סלולר במחיר 249 שקל בחודש.

גם חברת פרטנר צפויה להכריז בקרוב על שירות טלוויזיה משלה, כך שאין ספק ששוק הטלוויזיה הופך להיות צפוף. התחרות על הצרכן מתבססת בעיקר על המחיר, אך אין ספק שגם לתכנים המוצעים בשירות ישנה חשיבות רבה.

בהכנת הידיעה השתתף אורן שחנובסקי

התרשמות ראשונה: סמארט של טריפל סי