הרשת החברתית פייסבוק (Facebook) שלה מעל מיליארד משתמשים פעילים, הרחיבה את מנגנון החיפוש שכעת כולל מעל 2 טריליון סטטוסים.

השינוי אומר כי מעתה, כל סטטוס ופוסט פומבי (Public) שנכתב בפייסבוק יהיה זמין לחיפוש לכל המשתמשים, וזה כולל גם פוסטים ישנים. כך אם נחפש כל מונח או מילה בכל שפה, נקבל תוצאות של סטטוסים מהחברים הקרובים תחילה ולאחר מכן מכלל החברים והעמודים ברשת החברתית.

"מעל מיליארד וחצי חיפושים ביום מתוך 2 מיליארד הפוסטים באינדקס שלנו, לכן החיפש הוא חשוב, מאמץ ארוך טווח בפייסבוק," אמר סגן נשיא חיפוש בחברה השבוע והוסיף: כאשר משהו מתרחש בעולם, משתמשים פונים לרוב לפייסבוק כדי להתעדכן בנעשה מהמשפחה וחברים. היום, בתוספת של החיפוש המורחב, ניתן למצוא מה העולם אומר על נושאים אלה החשובים לך."

פייסבוק ממשיכה את המלחמה מול גוגל וטוויטר, וכעת החיפוש תופס חלק נכבד מההיצע שלה, וכך היא מקווה כי גולשים יעדיפו לחפש דרך פייסבוק ולא בגוגל. לדברי פייסבוק, תוצאות החיפוש יהיו מותאמות אישית, כאשר נכון לעכשיו, היא לא שילבה מודעות אבל אין מניע כי זה יקרה מאוחר יותר.

מי שדאוג לפרטיות שלו, יכול להיכנס להגדרות הפרטיות בפרופיל האישי, ולהגביל את הפוסטים הישנים שלו כדי שאלו לא יהיו זמינים לחיפוש או למי שאינם חברים שלכם.