חברת TP-Link, הידועה בעיקר כיצרנית ציוד לרשתות מחשבים, נכנסה אמש (ב') גם לשוק הסלולר. החברה הכריזה על סדרת טלפונים חכמים תחת השם Neffos C5 שמיועדת עבור השוק הנמוך ועבור שוק הביניים. על מחירם של המכשירים החדשים, כמו גם על מועד השקתם – טרם נמסרו פרטים.

המכשיר בעל המפרט הטכני הפשוט ביותר הוא ה-C5L. הוא כולל תצוגת FWVGA בגודל 4.5 אינצ'ים עם צפיפות פיקסלים של 217.7ppi. המצלמה האחורית בעלת רזולוציה של 8 מגה פיקסלים והיא כוללת מנגנון מיקוד אוטומטי. חובבי ה'סלפי' שירכשו את המכשיר יצטרכו להסתפק במצלמה קדמית בעלת רזולוציה של 2 מגה פיקסל.

מתחת למכסה המנוע ניתן למצוא ערכת שבבים מסדרת Snapdragon 210 הכוללת מעבד מרובע ליבות הפועם בתדר 1.1GHz וזיכרון עבודה (RAM) של 1GB. הזיכרון הפנימי (הניתן להרחבה) עומד על 8 ג'יגה בייט, זאת לצד סוללה בעלת 2,000mAh.

מכשיר נוסף הוא ה-C5. התצוגה בו מסוג IPS LCD ברזולוציית 720p, צפיפות פיקסלים של 293.7ppi וגודל של 5 אינץ'. בעוד שרזולוציית המצלמה האחורית שלו נותרה זהה ל-C5L, הוא מכיל גם מבזק כפול ומצלמה קדמית ברזולוציה של 5 מגה פיקסלים.

ערכת השבבים היא מבית MediaTek, מבוססת על מעבד מרובע ליבות במהירות שעון של 1.3 ג'יגה הרץ וזיכרון עבודה של 2GB RAM. זיכרון האחסון הוכפל והוא עומד על 16 ג'יגה בייט והסוללה עומדת על 2,200mAh.

קרא עוד:  גוגל החלה לעדכן את מכשירי ה-Pixel דרך חנות האנדרואיד

עוד הכריזה TP-Link על C5 Max – המכשיר בעל המפרט העשיר מבין השלושה. הוא כולל תצוגה ברזולוציית 1080p ובגודל 5.5 אינצ'ים עם צפיפות פיקסלים של 403.4ppi. המצלמה האחורית ברזולוציית 13 מגה פיקסל והקדמית נותרה על 5 מגה פיקסל.

גם במכשיר הזה ישנו מעבד מבית MediaTek, רק זה בעל 8 ליבות ומהירות 1.3GHz. זיכרון העבודה עומד על 2 ג'יגה בייט, זיכרון האחסון על 16 ג'יגה והסוללה בהספק של 3,045mAh.

בכל המכשירים תרוץ מערכת ההפעלה אנדרואיד 5.1 בממשק חדשני של TP-Link. הם מגיעים בצבעי לבן פנינה או אפור כהה, וכאמור, עוד לא ידוע מה יהיה מחירם.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.