כפי שראינו בתערוכת MWC, פרויקט הטלפון המודולרי של גוגל (Google), הלא הוא Project Ara, מתחיל ללבוש עור וגידים וזאת דווקא בידי חברה קטנה ולא ממש ידועה בשם Yezz.

אבל לפי בלולמברג, העיתון הכלכלי, מי שאחראי לא פחות לפרויקט הזה מגוגל היא טושיבה (Toshiba), בכובעה כיצרנית שבבים מהגדולות בעולם. טושיבה אמנם כבר חשפה את מודל המצלמה שלה עבור הפרויקט, אבל כעת מתברר שהיא הרבה יותר מעורבת בו.

toshiba-project-ara-cams
החברה היפנית אחראית לייצור, ובוודאי לחלק מהתכנון, של שני השבבים העיקריים שמאפשרים בכלל לפרויקט להפוך למשהו מצאותי. מדובר בשבב המיתוג ושבב הגישור. שבב המיתוג אחראי לכך שבכלל אפשר להחליף מודולים כלאחר יד, ואילו שבב הגישור האו זה שמאפשר לכל מודול לדעת 'לדבר' עם המודולים האחרים שמרכיבים את הטלפון.

לגוגל יש אחיזה מלאה בשבב המיתוג, אבל בלעומת זאת, את שבב הגישור יכולה ותוכל טושיבה למכור לכל מי שמעוניין ליצור טלפון המבוסס על הטכנולוגיה של Project Ara.

טושיבה מסרה שמעבר למצלמות שהיא כבר הציגה היא מתכננת מודולים נוספים, וביניהם מודול שיאפשר טעינה אלחוטית. ויותר מכך, החברה כבר מסתכלת קדימה, ואם הטלפון המודולרי יתפוס, וגם אם לא, ייתכן ונראה שטחים נוספים בהם תיושם טכנולוגיה שכזו.