מסכי המגע נמצאים איתנו כבר תקופה ארוכה, ומאפשרים לנו מגוון פעולות רחב יותר ממה שמציעים לנו לחצני החומרה. בעוד שלחצני החומרה מיועדים לפעולה אחת או שתיים עבור כל לחצן, במסכי מגע ניתן להשתמש ברוב שטח המסך כדי לתפעל ולשלוט במכשיר מסוים בכל דרך שנרצה באמצעות שינוי תוכנה בלבד. ממשק המגע כיום הוא ללא ספק הממשק הפופולרי ביותר בקרב משתמשי הסלולר, לכן השאלה הראשונה שאנחנו שואלים כאשר אנו מחזיקים מכשיר חדש, בין אם הוא מכשיר סלולרי, מצלמה או כל נגן מדיה כלשהו, היא האם יש לו מסך מגע.

טושיבה הציגה טכנולוגיה חדשה, אשר תוסיף ממד חדש לדרך בה אנו משתמשים במסכי המגע. באמצעות טכנולוגיה של "זרמים אלקטרונים", הצליחו בטושיבה לחקות את תחושת המגע עבור משטחים שונים. כך לדוגמא, כאשר נעביר את היד מעל לתמונה של כפתור עגול על המסך, נרגיש כאילו אנו נוגעים בכפתור מוחשי. דוגמא נוספת שתוכלו לראות בסרטון שבהמשך היא הצגת טקסטורה של עץ או מתכת על גבי המסך והעברת תחושה אמתית למשתמש.

תכונה חדשה זו תוסיף המון לחוויית המשתמש הקיימת היום, ותפתח את הדלת לשלל שימושים חדשים במכשירים עם מסכי מגע. המסך עוד בפיתוח, אולם כבר כיום ישנו אב טיפוס שעובד. טושיבה מסרה כי היא תשיק בקרוב גרסת פיתוח (SDK) ע"מ שמפתחים יוכלו לשלב את הטכנולוגיה החדשה במכשירים עתידיים.

קרא עוד:  גוגל השיקה את כרום 79 עם בודק סיסמאות מובנה