פופקורן טיים

האם זה הפרק סופי בסאגת פפוקורן טיים (Popcorn Time)? שירות הסטרימינג שמבוסס על טורנטים נחסם שוב. תביעת זכויות היוצרים שהונחתה על יוצרי התוכנה המקוריים ככל הנראה גרמה לחילוקי דעות ביניהם, כאשר חלק מהם אף פרשו והורידו את הכתובת האתר. האתר חזר לפעול למשך תקופה מסוימת תחת דומיין חדש, אך עושה רושם שגם הניסיונות הללו כשלו.

בהודעת טוויטר מסרו חברי הצוות הנותרים כי עקב בעיות DNS הם אינם מסוגלים לתחזק את עוד את התוכנה, ואף לא מסוגלים להעביר אותה לשרת אחר. בזאת נדמה שתם עידן הפופקורן, אבל היוצרים כבר הודיעו על כוונתם לפתוח בפרויקט חדש בשם Butter (חמאה).

הפרויקט החדש, כך נדמה, יהיה דומה לפופקורן טיים, אך ללא הזרמה של תכנים שמוגנים בזכויות יוצרים כדי למנוע הסתבכויות עם החוק. כלומר, סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה שיש עליהן זכויות יוצרים (כלומר, רוב הסרטים והסדרות בעולם) לא יהיו שם. כך השירות החדש יהיה מבוסס ככל הנראה על תוכן אינטרנטי קיים שקיים ברשת וחופשי ברובו, מתוך מטרה להפוך את השירות ללגיטימי. "פרויקט Butter כולל את כל המרכיבים שצריך כדי להפוך אותו לשירות סרטימינג מוצלח", אמרו הצוות בבלוג (שהוסר בשל אותם בעיות DNS). אולם אף אחד מהתכנים לא יוביל לתוכן לא חוקי.

כדי לרתום את הקהילה, החברה הפיצה את הקוד המקור של התוכנה, לפחות בחלקו, כך היא מקווה כי זה יסייע לה לצמוח, שכן הפרויקט עדיין לא הושק באופן רשמי. המפתחים כבר יכולים להוריד את הקוד שלו כאן.

קרא עוד:  היום זה מתחיל: כל מבצעי אמזון פריים 2019 - ואיך מצטרפים לחגיגה (מתעדכן)

כמובן, שאין זה אומר כי פופוקורן טיים יוסר כליל מהרשת שכן המפתחים עדיין עובדים במקביל על הגרסה הקיימת זאת לצד גרסאות שעולות על ידי מפתחים עצמאיים.