בימים עברו, נגני המולטימדיה נחשבו לגאדג'ט חובה, כזה שלכל אחד יש. לאחר כניסת הטלפונים החכמים לחיינו, נעלמו כמעט כליל הנגנים הללו (יחד עם מכשירי ה-GPS) והמכשיר העיקרי לצריכת מוזיקה הפך להיות הטלפון הנייד. אם להיות כנים, היישומים שאותם מספקות היצרניות השונות הם בסיסיים ביותר, כאשר רובם לא מציעים הרבה מעבר לניגון בסיסי של השירים. החלטנו לאסוף מספר אפליקציות מוזיקה שישפרו את חווית המוזיקה שלכם. האזנה נעימה.

 

Google Music: הקלאסית
אפליקציית המוזיקה של גוגל מאפשרת לנגן את השירים שבמכשיר בחלוקה לפי אמנים, אלבומים, שירים ועוד. היא שואבת את נתוני האלבום מהרשת ומאפשרת ליצור מיקס באופן רנדומלי מוזיקה מסגנון שהיא בוחרת (I’m feeling lucky mix). נוסף לכל זה ניתן לאחסן מוזיקה בענן ובחינם (עד 20,000 שירים) ולנסנכרן את הקבצים שלנו ישירות מהמחשב דרך תוכנה נפרדת, כך ניתן להאזין למוזיקה ישירות מהענן מבלי הצורך לשמור שירים למכשיר.

להורדה: iOS | Android

SoundHound: לזהות שירים בקלות
לכל אחד יש את המקרים האלו בהם הוא שומע שיר באוטובוס או ברדיו והשיר "נתקע" לו בראש. מעתה, לא צריך להיות מתוסכלים ונואשים בחיפושים אחר השיר, אפשר פשוט לתת לנפלאות הטכנולוגיה לעשות את העבודה בשבילכם. SoundHound יודע לזהות את השיר שמתנגן ממקור חיצוני (עושה שימוש במיקרופון של המכשיר), ולאחר מכן לתת עליו מידע, את שם הלהקה ומידע עליה, אפשרויות שיתוף, אפשרות לרכוש את השיר דרך iTunes , קישורים לסרטונים ב-YouTube ועוד. ניתן להוסיף את השיר שזוהה למועדפים וכך לא לשכוח אותו. מעבר לכך לאפליקציה יש נגן מוזיקה בסיסי למדיי – בולט למדיי שנגן המוזיקה הוא לא העיקר באפליקציה אלא הזיהוי הקולי. בגרסאת האנדרואיד ניתן גם להוסיף ווידג'ט על מסך הבית שמאפשר לזהות שיר באופן מיידי מבלי להיכנס לאפליקציה. השירות דומה למדי ל-Shazam אך מציע גם נגן מובנה.

קרא עוד:  סקירה: Galaxy Note 10 Lite - כמו האח הגדול עם כמה פשרות

להורדה: iOSAndroid | Windows Phone

soundhound-25

MusixMatch: להבין כל מילה
שירים קצביים הם דבר שמציף את השוק בשנים האחרונות, אך מה עם אלו שמחפשים את המילים המסתתרים בשירים? גם להם יש פתרון, כאשר נגן ה-MusixMatch יציג את המילים של השיר המתנגן. הכל קורה בצורה פשוטה: בוחרים שיר לניגון והאפליקציה מורידה באופן אוטומטי את מילות השיר ומציגה אותן. האפליקציה גם יודעת להדגיש את מילים שנשמעות באותה השניה, כך שלא צריך לגלול למטה בעת ההאזנה. ניתן גם להכנס מתוך השיר אל דף הלהקה, שם נוכל למצוא אלבומים ושירים נוספים. מעבר לכך, האפליקציה מציעה נגן מוזיקה איכותי ונעים לעין, שמומלץ לאלו שאוהבים לדעת ולהבין מה המילים שהם שומעים.

להורדה: iOS | Android | Windows Phone

doubleTwist: הכל באחד
אחד מהנגנים המפורסמים ביותר לאנדרואיד הוא DuobleTwist, שלא רק מנגן את השירים שלנו השמורים במכשיר אלא מספק פתרון כולל עם מגוון גדול של יכולות. כך נוכל להוריד את תוכנת המחשב ולסנכרן את המוזיקה מהמחשב לנייד, להאזין לתחנות רדיו, להשתמש ביכולת ה-AirPlay למכשירי אפל, להקליט שירים, לקבוע מוזיקה כרינגטון ולהוסיף ווידג’טים שימושיים למסכי הבית. הגרסה הבסיסית בחינם והתוספות בתשלום נוסף.

להורדה: Android

נגן Beat: המעוצב
כשזה מגיע לעיצוב, נגן ה-Beat נמצא שלב אחד מעל כולם. העיצוב פשוט ומינימליסטי, כאשר אפילו אין כפתורי שליטה על המסך. ואיך מתפעלים? כדי להעביר שיר קדימה מחליקים מימין לשמאל, וליהפך על מנת להעביר שיר אחורה. כדי להגביר ולהנמיך את עוצמת השמע פשוט מחליקים מעלה ומטה על המסך, ועל מנת לעצור או לנגן לוחצים לחיצה כפולה בכל מקום במסך. על מנת לעבור לנקודה מסויימת בשיר יש להחזיק את האצבע על המסך עד להופעת ציר הזמן, המעוצב בצורת עיגול, ולנווט עם האצבע לנקודה אותה נרצה בשיר. עטיפת האלבום מופיעה על המסך, בצורת עיגול או מרובע, כאשר את הרקעים ניתן להחליף ולבחור מתוך מגוון הרקעים שמוצעים. אין הרבה הגדרות להתעסק איתן, כיוון שהנגן פשוט וקל לשימוש וללמידה עם עיצוב מרהיב.

קרא עוד:  מה לובשים היום? חמש אפליקציות לחיזוי מזג האוויר

להורדה: iOS