כישראלים יש בהחלט סיבה להיות גאים ב-Waze (ווייז), אפליקציית הניווט שהגיעה מארץ הקודש ונרכשה על ידי גוגל. אבל עד כמה שהיא טובה לניווט בכבישים, יש אלטרנטיבות לא פחות טובות שיספקו גם מידע רב וילוו אתכם בכל דרך שתבחרו בין אם זה בארץ או בחו"ל.

Sygic

Sygic היא בין הוותיקות בתחום ומציעה ממשק אינטואיטיבי ונוח לשימוש. מעבר לניווט וחיפוש בעברית היא מציעה גם נקודות עניין רבות כמו תחנות דלק, חניונים, מסעדות ופארקים בסביבה הקרובה. אפשר להוריד מפות לניווט לא מקוון ולהוסיף שכבת עומסי תנועה או לשנות תצוגה. חלק מהמאפיינים בתשלום והיא מיועדת לניווט ברכב.

להורדה

Here WeGo

Here WeGo מאפשרת לנווט במכונית, אבל גם באוטובוס, אופניים או הליכה ברגל. אין בה נקודות עניין אמנם, אבל היא כן מציגה את הדרך באופן ויזואלי ובעברית מלאה כולל מגבלת מהירות מותרת. אפשר להוסיף שכבות כמו עומסי תנועה ותחבורה ציבורית וגם להוריד מפות למצב לא מקוון.

להורדה: אנדרואיד | iOS

OsmAnd

אפליקציה לניווט בכל העולם הכוללת נקודות עניין רבות, ניווט קולי עם המחשה ויזואלית מלאה כולל זמן מוערך בהתחשב בעליות וירידות. אפשר לנווט באמצעות רכב אבל גם עם אופניים, ברגל או בתחבורה ציבורית. אפשר להוסיף בקלות נקודות עניין וגם לשנות מצב ל-Offroad.

להורדה

Maps.Me

אפליקציית ניווט שימושית למטיילים בחו"ל הכוללת הוראות ניווט ברכב. יש בה לא רק נקודות עניין רבות, אלא גם ביקורות גולשים, המלצות וגם מידע על מלונות וחדרי אירוח. היא חינמית אבל משולבות בה פרסומות שלא ממש מפריעות.

להורדה

Google Maps

כמובן אי אפשר לדבר על ניווט בלי מפות גוגל. אולי המפות הכי עשירות שיש כיום הכוללות מידע רב כמו נקודות עניין רבות, ביקורות גולשים ותמונות. אפשר לנווט בקלות ברגל, בתחבורה הציבורית או אפילו בטיסה. יש המלצות רבות על מה לעשות בסביבה וגם אפשר לנווט ללא חיבור לאינטרנט.