בתקופה האחרונה יצרניות הטלפונים החכמים לא הציגו חידושים יוצאי דופן ופשוט התרכזו בלשפר יותר ויותר את ההמצאות הקודמות שלהן. עם זאת, דווקא תצוגות המכשירים הופכות עם השנים למעניינות יותר ויותר, שכן מרבית החידושים מגיעים דווקא אליהן. ריכזנו כמה מסכים ייחודיים לסמארטפונים.

את החיישנים החביאו מתחת למסך

נדמה שיצרניות הסלולר מתחרות בינהן מי מצליחה לייצר יחס מסך-גוף גדול יותר ונדמה שמכשיר הקונספט APEX של היצרנית Vivo מצטיין בתחום. כדי להשיג יחס מסך-גוף של 98% הצליחה היצרנית הסינית להטמיע מתחת למסך את חיישן טביעות האצבע, את חיישני הקרבה והאור ואפילו את רמקול השיחות.

חכם בשמש?

כיצד ייראה מכשיר הדגל הבא של LG, ה-G7 ThinQ? נדמה כי אחד החידושים המעניינים במכשיר, על פי הדיווחים, יהיה פאנל התצוגה והוא מכונה +MLCD. הפאנל מציג רמת בהירות של 800 ניט מה שמאפשר להשתמש בו טוב יותר מול אור שמש ישיר. עם זאת, בהשוואה למסכים בהירים אחרים צפוי המכשיר להיות דווקא חסכוני בחיי הסוללה.

רזולוציית 4K כבר הגיעה למסכי המכשירים הניידים

החלוצה, ומי שמטמיעה את התצוגה האיכותית הזו בשנים האחרונות במכשירי הפרמיום שלה, היא חברת סוני (Sony). בדגמים שבהם מוטמע מסך ה-4K ניתן לצפות בתכנים מתאימים ברזולוציה הגבוהה, אך בשימוש יומיומי תצטרכו להסתפק ברזולוציה נמוכה יותר.

מתי יגיע הסמארטפון המתקפל?

LG כבר הציגה בעבר מכשיר בעל עקמומיות מסויימת ומסכים מתעקלים הם הטרנד הלוהט בעולם הסמארטפונים, אך נראה שמסך גמיש לחלוטין יהיה החידוש שיבשר את בואו של הדור הבא של המכשירים הסלולריים. אין-ספור דוגמאות של מסכים גמישים הוצגו בשנים האחרונות, כמעט על ידי כל יצרנית מסכים שמכבדת את עצמה, וכעת נותר לצפות לראשונה שתציג את הסמארטפון המתקפל.

מסך אחד מקדימה, השני מאחורה

יצרנית הסמארטפונים הרוסית יוטה (Yuta) הביאה לשוק בשנים האחרונות מכשירים בעלי מאפיין יחודי – מסך נוסף המבוסס על דיו אלקטרונית. בדומה לזה הקיים בקוראי ספרים, נחשב המסך הזה לחסכוני במיוחד באנרגיה והוא בהחלט יספיק לקריאת ההודעה האחרונה בווטסאפ. את השימוש במסך הרגיל תשמרו להצגת תמונות, ניגון סרטונים או כל פעולה שבאמת מצדיקה שימוש המסך איכותי וצבעוני.

https://youtu.be/Sh27c5AUyNM

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.