"סליחה, איך קוראים לשיר שמתנגן עכשיו?", שאלנו לפני כמה שנים את המבלים לצידנו בפאב או במסיבה כששמענו שיר לא מוכר. מהר מאוד יכולות זיהוי השירים הגיעו למכשירים שבידינו באמצעות שירות זיהוי השירים הוiתיק שאזאם (Shazam). עם הזמן, ככל שגדל מאגר השירים שעליו מבוסס השירות, הוא סייע לנו לזהות כמעט כל שיר שמתנגן בסביבתנו. מצאנו את יכולת זיהוי השירים באפליקציות נוספות. הנה כמה מהן.

עם SongCatcher השיר יתווסף מיד לרשימת ההשמעה

שירות המוזיקה דיזר (Deezer) הושק לא מזמן בישראל ומאפשר להאזין למוזיקה על גבי כמה פלטפורמות. משתמשי האפליקציה באנדרואיד יכולים אף לזהות שיר המתנגן בסביבתם באמצעות מיקרופון המכשיר. לאחר שיימצא השיר ניתן לנגן אותו באמצעות השירות ואף להוסיף אותו ישירות לאחת מרשימות ההשמעה שלכם.

להורדה: אנדרואיד | iOS (כרגע ללא זיהוי שירים)

Musixmatch תציג לכם את מילות השירים

גם Musixmatch מתבססת על מאגר שירים גדול ובעזרת אלגוריתם ייעודי היא מסוגלת לזהות שירים המתנגנים בסביבת מיקרופון המכשיר. האפליקציה גם מסוגלת להציג את מילות השירים כשאלה מתנגנים בספוטיפיי (Spotify) וב-Apple Music, ומשתמשי אנדרואיד יוכלו ליהנות מחלונית צפה שתוצג מעל סרטון יוטיוב, תזהה ותציג את מילות השיר המתנגן שם. ניתן גם לתרגם את מילות השירים משפה לשפה.

להורדה: אנדרואיד | iOS

מזמזמים ומוצאים שירים עם SoundHound

האפליקציה מתהדרת בממשק המינימליסטי והפשוט שלה. לא תמצאו בה תפריטים ותתי-תפריטים, אלא כפתור כתום גדול שלאחר לחיצה עליו תוכלו לפקוד על האפליקציה, בשפה חופשית (באנגלית), את הפעולות שברצונכם שתבצע עבורכם בתחום זיהוי המוזיקה, הצגת מילים לשירים וזיהוי טרנדים בקטגוריות שונות. במקרים מסויימים יספיק לאפליקציה רק זמזום של המנגינה בקולכם. היא כבר תזהה באיזה שיר מדובר.

קרא עוד:  סקירה: UB+ Eupho E3 - רמקול מעוצב המשדרג כל פינה בבית, ולא רק מבחינה קולית

להורדה: אנדרואיד | iOS

Shazam מתעוררת לחיים באמצעות המצלמה

זהו אולי שירות זיהוי השירים הותיק מכולם ובשנים האחרונות ניתן למצוא באפליקציה כפתור חדש ומסקרן הנושא את סמל המצלמה. מותגים ברחבי העולם מדפיסים מודעות פרסומת על לוחות המודעות או בעיתונים הכוללות קוד ויזואלי מיוחד של שאזאם. כשמצלמת המכשיר סורקת את הקוד המיוחד מספקת שאזאם חוויה אינטראקטיבית מיוחדת עם התכנים של המותג.

להורדה: אנדרואיד | iOS

סירי תזהה שירים מבלי להתקין אפליקציות נוספות

בואו נודה באמת, בעידן הסייעות הוירטואליות שיודעות לזהות כל משפט שאנו מוציאים מהפה, מיותר להתקין אפליקציות שכל תפקידן הוא לזהות שירים. הסייעת קולית סירי (Siri) של אפל (Apple) כבר מצויידת ביכולות לזהות שירים וזו מתבססת על מאגר השירים של שאזאם. גם ב-Google Assistant תיהנו מיכולות דומות.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.