אמרתם לעצמכם שאחרי החגים תעברו דירה ואתם עדיין בדירה הישנה? אולי כדאי להתחיל את השנה האזרחית החדשה בדירה חדשה ובדיוק בשביל זה מצאנו לכם את האפליקציות הכי מומלצות לעוברים דירה: כך תמצאו דירה להשכרה ומובילים יעילים זולים. תוכלו גם לנהל את המטלות והתשלומים בין הדיירים השונים וגם לבדוק שהמזוזה כשרה.

האפליקציה שתמצא לכם דירה

אפליקציית קובולו (Kobolo) שמה לעצמה מטרה למצוא לכם דירה. ניתן לחפש בה דירות לפי תקציב, לפי מיקום, לפי מספר חדרים ועוד. פרטים על הדירה הרלוונטית יוצגו בפני המשתמש, שם גם ניתן לראות תמונות מתוך הדירה וגם מיקום על פני מפה. אם הרחוב כבר צולם בשירות Google Street View ניתן יהיה לראות, על גבי הממשק של גוגל, גם את צילום הרחוב ישירות מהאפליקציה.

האפליקציה מאפשרת לשמור פרטי דירות מועדפות בחלון שמכונה 'סבב דירות'. כשתחליטו לעשות סבב שכזה תוכלו לראות את כל פרטי הדירות במקום אחד. ניתן גם לחפש שותפים באמצעות האפליקציה ואם תמצאו דירה שמתאימה לכם – תוכלו גם למצוא הובלה על הדרך.

להורדה: iOS | אנדרואיד

מי פנוי להובלה?

אם אתם מחפשים מובילים יתכן שתמצאו עניין גם באפליקציית מוביר (Moovir). האפליקציה מבוססת על מאגר מובילים מפורט הכולל פרטים לגבי סוג הרכב שברשותם ולוח הזמנים שלהם.

קרא עוד:  מצטלמים לסטוריז? אלה האפליקציות שישדרגו לכם את התמונות

משתמש שמעוניין להשתמש בשירותי הובלה יוכל לעשות זאת באמצעות האפליקציה ולבחור אם מעוניין בהובלה הכוללת סבלות או שמעוניין ברכב בלבד. המשתמש יוכל להזמין את המובילים לשעה ולתאריך מסויימים ולבחור כתובת או להזמין לזאת שבה הוא נמצא (על סמך שירותי המיקום של המכשיר הסלולרי).

ניתן גם לבחור את סוג הרכב ואף להעלות לאפליקציה את רשימת הפריטים להובלה (כולל אופציה לצלם אותם). כך יהיה קל יותר למוביל להתכונן לקראת ההובלה. ניתן לשלם למוביל באמצעות כרטיס אשראי ישירות מהאפליקציה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

לא מעצבנים את השותפים

אחרי כל הבלגאן הכרוך במעבר הדירה, בשעה טובה הגעתם לדירה החדשה שלכם. בין אם אתם גרים עם עוד שותפים ובין אם מדובר בבני משפחה – ישנן מטלות משותפות רבות שצריך לנהל.

אפליקציית Dira היא פלטפורמה שמותאמת בדיוק לניהול מגורים עם כמה שותפים. ניתן לערוך באמצעותה רשימת קניות אותה כל אחד מהדיירים יכול לערוך. כך שאם חסר חלב, לדוגמה, דייר אחד יכול להוסיף לרשימת הקניות 'חלב'. דייר אחר שיעבור בסופר ויחליט לערוך קניות יוכל לסמן שקנה.

בנוסף, ניתן לערוך רשימת מטלות משותפת, כזו הכוללת תזכורות. הכיור מלא? אפשר להכניס מטלת שטיפת כלים באפליקציה. כמו כן, ניתן להוסיף מטלות קבועות שיתזכרו את הדיירים ביום ובשעה קבועים. גם עניין ההוצאות הכספיות קיבל טיפול באפליקציה וניתן לערוך מאזן מפורט המתבסס על נתוני תשלומים, קבועים וחד פעמיים, המוזנים בה.

קרא עוד:  בנק הפועלים מאפשר פתיחת חשבון דרך אפליקציה

להורדה: אנדרואיד

האם המזוזה כשרה?

בבתים רבים בישראל מותקנת מזוזה על משקופי הדלתות. אך לעיתים פגעי מזג האוויר עושים את שלהם, או בשל סיבות אחרות, והמזוזה נפגמת. עברתם לדירה חדשה ואתם מעוניינים לבדוק את המזוזות? יתכן שלא תצטרכו לשם כך לצאת מהבית.

אפליקציית מזוזון תאפשר לכם לצלם את הקלף הנמצא בתוך בית המזוזה ולשלוח את הצילומים לבודק מזוזות מוסמך. תוך כמה שעות, או ימים, תקבלו תשובה מהבודק אם המזוזה שבביתכם כשרה או שמומלץ להביאה לבודק לבדיקה נוספת. לחוששים, סרטון והוראות כתובות ילוו אתכם בתהליך.

להורדה: iOS | אנדרואיד

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.