נראה כי בכל יום שעובר בו הממשל האמריקאי לא מאפשר לוואווי (Huawei) לחזור ולעשות עסקים בשוק המקומי, היא מוצאת עוד ועוד פתרונות תחליפיים לשירותים עליהם הסתמכה עד כה. הפעם מדובר בשירות המפות של גוגל (Google) – זה יוחלף במכשירי החברה בשירו שמספקת תומטום (TomTom).

לפי פרטי העסקה, וואווי תורשה להשתמש במפות של תומטום במכשיריה ולשלבם במערכת באופן מלא. מלבד זאת היא תורשה להתבסס על המפות בשימוש אפליקציות צד שלישי או מתוצרתה ולאפשר למפתחים לגשת לנתונים במידת הצורך.

תומטום נחשבת לפופולרית למדי בארצות הברית והיא אחת הוותיקות בתחום. היא מוכרת מתחום ממחשבי כף היד מתחילת שנות ה-2000 וגם ממכשירי הניווט העצמאיים, שחלקם נמכרים עד היום. דובר החברה רמקו מרסטרה אישר את הפרטים וציין כי העסקה נחתמה לפני זמן מה אולם רק כעת נחשפה לציבור.

.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.