עקב סערת תמונות המפורסמים שהודלפו משירות הענן iCloud של אפל, התראיין מנכ"ל החברה לעיתון הוול-סטריט ג'ורנל והבטיח כי חברתו תקשיח את מנגנון ההגנה של ה-iCloud החל ממערכת ההפעלה הבאה, שתשוחרר סמוך להשקתו של האייפון הבא.

"חשבונותיהם של המפורסמים נגנבו ככל הנראה עקב התחזות לאדם אחר. אין כל פירצה בשרות ה-iCloud. אנחנו מניחים כי ההתחזות נעשה על-ידי גניבת חלק מהמידע שמקורו ברשתות החברתיות", כך סיפר מנכ"ל אפל, ובכך דחה למעשה את הטענות המדוברות לפיהן קיימת פירצה בשרות ה-iCloud וכי הפרטים הודלפו כתוצאה מרמת אבטחה לקויה.

קוק, אמנם ציין כי שירות ה-iCloud מוגן ברמת האבטחה הגבוהה ביותר וכי חברתו תמשיך לחקור יחד עם ה-FBI כיצד הצליחו לדלוף התמונות, אך הבטיח גם לשפר גם את מנגנון האבטחה הקיים ולהוסיף לו מספר אלמנטים שיקשו עוד יותר על הפורצים, ויושקו סמוך למועד השקתה של מערכת ההפעלה הבאה, כאמור. כחלק מהקשחת מנגנון האבטחה, הבטיח טים קוק כי בכל פעם בו המשתמש ירצה לשנות את סיסמת חשבון ה-Apple ID שברשותו, תשלח בנוסף להודעת המייל הנשלחת כיום, גם הודעת טקסט למכשיר האישי של המשתמש אותה יצטרך לאשר בטרם יחליף את הסיסמה.

אותו תהליך הזיהוי יצטרך לעשות המשתמש כאשר יחבר בפעם הראשונה מכשיר חדש לחשבון ה-Apple ID שלו או בכל פעם כאשר ירצה לשחזר את המכשיר מהגיבויים הקיימים בשרות ה-iCloud. יתר על כן, המליץ קוק לכל המשתמשים להשתמש במנגנון ההגנה הדו שלבי אותו השיקה החברה לא מכבר, והודיע כי החברה תדרבן את המשתמשים להשתמש במנגנון זה.

קרא עוד:  הסוף למגבלות? אפל עשויה לאפשר בחירת אפליקציות ברירת המחדל ב-iOS

קוק אמנם ניסה להנמיך במעט את גובה הלהבה במעט סביב הפרשה המדוברת שבאורח פלא מתפרסמת סמוך למועד הכרזתו והשקתו של אייפון הבא, וסיפר כי החברה "יכלה לעשות יותר" על מנת לשמור על פרטיות המשתמשים. "לנו, כחברה, יש אחריות להגביר ולתחזק את מנגנון האבטחה ולהעניק למשתמשים את רמת השרות הגבוהה ביותר".