טים קוק ברקע של לוגו אפל

"שרות האפל מיוזיק באנדרואיד הוא רק ההתחלה", כך אמר מנכ"ל אפל, טים קוק, בפגישה פנימית שערכו בכירי החברה. לדברי גורמים מקורבים לאפל (Apple), ייתכן שכך מנסה החברה "לדוג" את משתמשי הפלטפורמה המתחרה על-ידי השקת שירותים שהיו זמינים עד עתה לאייפון באופן בלעדי. בנוסף, ייתכן כי אפל מנסה למתג את עצמה כנותנת שירותים לכלל הפלטפורמות – בדומה לגוגל שנוהגת לשחרר את רוב שירותיה גם למשתמשי האייפון.

קריצתו של קוק לעבר משתמשי האנדרואיד אינה מקרית: בעדכון ששוחרר השבוע לשרות האפל מיוזיק ב-Google Play, נוספה היכולת לשמור את השירים ישירות על גבי האחסון המשני לטובת האזנה גם ללא חיבור לרשת – יכולת שכידוע אינה זמינה באייפון בשל החוסר בחריץ להרחבת זיכרון.

למרות העובדה שקוק לא ציין אלו שרותים מתכננת אפל להשיק גם באנדרואיד, ניתן להניח כי בכוונתה להשיק את יישומי ה-iWork המשמשים בין היתר כמעבד תמלילים – ייתכן על מנת להתחרות בחבילת האופיס של מיקרוסופט או ב-Google Docs.

כך או כך, יהיו מעניין לראות אלו שרותים ויישומים היא מתכננת – כך שלא מן הנמנע שביום מן הימים נוכל לראות את משתמשי האייפון והאנדרואיד משוחחים יחד באמצעות שרות ה-iMessage ומשתמשי האנדרואיד יוכלו לגבות את מכשירם באמצעות שרות ה-iCloud.