"אנחנו עובדים כבר זמן מה על תוכניות מדהימות, ועומדים לשנות את חוקי המשחק", כך אמר הלילה מנכ"ל אפל, טים קוק,  בועידת D11  של הבלוג הטכנולוגי AllThingsD, אך סירב לפרט במה מדובר. בראיון שהעניק לוולט מוסברג וקארה סווישר, עורכי הבלוג וכתבי הטכנולוגיה של חברת האם וול-סטריט ג'ורנל, דיבר קוק על הפיתוחים הבאים של החברה, התייחס למתחרה העיקרית סמסונג ופסק בהחלטיות – אפל לא בצרות. הוא אף ציין כי הגרסא הבאה של iOS נמצאת בפיתוח וכי רוב החידושים בה הם באחריותו של המעצב האגדי של החברה, סר ג'וני אייב.

"אני לא טומן את ראשי בחול", הגיב קוק כאשר התבקש להתייחס לנתוני ההצלחה המרשימים של אנדרואיד, שלא רק עברה את אפל אלא פתחה עליה הפרש עצום עם נתח שוק של יותר מ-70%. בכל זאת, טען קוק, המטרה של אפל היא לא לפתח כמה שיותר מוצרים, אלא לפתח את המוצרים הטובים ביותר. כדוגמא הוא הביא את האייפד, המחליף לדבריו את מרבית העבודה מול מחשב, בעוד בעלי טאבלטים המריצים אנדרואיד לא מצליחים לעשות זאת. בנוסף, כפי שכבר פרסמנו מוקדם יותר, הוא התייחס בחיוב לאפשרות שאפל תפתח גרסאות של שירותי עבור מכשירי אנדרואיד.

כנשאל על מעורבותה של אפל בתחום הטלוויזיה, הסכים קוק להרחיב את הדיבור על ההצלחה המסחררת במכירת 13 מיליון יחידות של הסטרימר מבית החברה – Apple TV. לגבי מוצרים עתידיים, לעומת זאת, טים קוק שומר על לשונו. הוא מוכן רק לציין כי הטלוויזיה היא מוצר שהתאים יותר לעשור אחר ופחות מתאים לעידן הנוכחי.

קרא עוד:  מביך: iPhone 11 מצלם פחות טוב מהמתחרה שעולה מחצית ממנו

גם בנוגע לטכנולוגיה נלבשת, רב הנסתר על הנגלה בדבריו של מנכ"ל אפל: "ישנם הרבה דברים לפתור במרחב הזה". לשאלה אם אפל עומדת להיות אחת מאלה שתיכנס לשוק יצרניות הטכנולוגיה הנלבשת הוא סירב להשיב. קוק חושב גם כי גוגל גלאס, המשקפיים החכמים של גוגל, הם מוצר "הפונה לשווקים מסויימים". קוק הוסיף שהבחירה במשקפיים כאביזר אופנתי שעליו מרכיבים טכנולוגיה היא בעייתית, משום שלטעמו הוא לא היה מרכיב משקפיים אם לא היה נזקק להם.

בין יתר הנושאים בראיון הגן קוק על מדיניות המס של החברה והתייחס גם לירידת מחירי המניות של החברה.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.