קוק גם התייחס לעובדה שהבדלי הביצועים בין המעבדים השולחניים מבוססי טכנולוגית ה- x86 של אינטל והמעבדים מבוססי טכנולוגית ARM ברכיבי ה- Ax, מצטמצמים, דבר שניתן לראות בברור במבחני הביצועים של רכיבי ה- A9X של האייפד פרו, אולם לא נראה כי הדבר לא יגרום לאפל להחליף את המעבדים של אינטל בליין מחשבי המק במעבדי ARM. בהתאם לכך אפל פועלת לקשר ברמת התוכנה עם פיצ’רים דומים שיהפכו את חווית המעבר בין הטאבלט לבין המק לחלקה יותר, בין אם מדובר בפיצ’רים כמו Handoff, ועוד אלמנטים שאפל הביאה ל- OS X מ- iOS.

קוק גם יורה חצים המכוונים באופן ישיר למיקרוסופט (Microsoft) שלאחרונה לקחה על עצמה להוביל את התחרות הן בתחום המחשבים האישיים והן בתחום הטאבלטים עם ה-Surface Book והן עם ה-Surface Pro בהתאמה. למעשה, בשנים האחרונות מיקרוסופט הובילה את נושא שילוב המחשבים, דבר שהחל עם השקתה של חלונות 8 שנועד להציג מערכת הפעלה אחת הן לטאבלטים והן למחשבי PC, כשבמקביל מיקרוסופט הציגה את ליין ה- Surface. מאז מיקרוסופט ליטשה את פועלה בנושא כאשר חלונות 10 שהושקה לאחרונה מחזירה את הגלגל במובנים מסוימים (ממשק המשתמש בחלונות ועוד), אולם גם דוחפת אותו קדימה כאשר היא מביאה אחידות מלאה לקטגוריות המוצרים החל ממכשירי סמארטפון, המשך בטאבלטים וכלה במחשבי PC. למעשה פיצ’ר ה-Continuum (המרשים) מאפשר לחבר למכשירי הלומיה מסך חיצוני, עכבר ומקלדת ולהשתמש בסמארטפון בתור מחשב (כמעט) לכל דבר.

קרא עוד:  לראשונה ב-HP: הציגה נייד משחקים מבוסס AMD Ryzen

אפל מבחינתה מעדיפה ללכת בכיוון הנגדי ובמקום לנסות לדחוס את המק לתוך סמארטפון, היא מנסה להפוך את הסמארטפון ובפרט את הפלטפורמה לדבר הגדול הבא, במקביל למחשבי המק. הגישה הזו של אפל מתבטאת גם בשעון וגם באפל TV, כשבמקום להציג סמארטפון שמתלבש על הזרוע, החברה דמיינה איך ניתן להשתמש בתשתית של iOS למוצר נפרד ושונה וכן הלאה.

באופן אירוני נראה כי אפל הרהרה על מחשב נייד משולב עם טבלט, דבר שניכר ברישום פטנט שהחברה קיבלה עבורו אישור לאחרונה, אחרי שהפטנט עצמו נרשם בשנת 2011, אולם כאמו אפל החליטה שלא להתמקד בתחום זה.

כתב: נתי שוחט ופורסם לראשונה באתר iPhones