מסך מגע משולב במכונית. מערכת ה-Interactive Center Console
צילום: Engadget

אחת הטכנולוגיות הבולטות של השנים האחרונות היא DLP, טכנולוגיית ההקרנה שפותחה ע"י מהנדס של טקסס אינסטרומנטס ב-1987 ושני עשורים מאוחר יותר היוותה את הבסיס לטכנולוגיית ה-Pico, שאפשרה להקטין מקרנים לגדלים זעירים למדי ולשלב אותם במכשירים אחרים. עם זאת, בחיי היומיום שלנו עדיין כמעט ולא נראים מקרנים כאלה.

אך ב-TI מבטיחים כי המצב ישתנה בשנים הקרובות, ובימים האחרונים הזמינו את בלוג הטכנולוגיה Engadget למטה החברה, לצפות במה שיש לטכנולוגיה להציע. בין המכשירים שהראתה החברה לכתב ניתן למנות מקרן Pico המגיע עם מעגן מיוחד ל-Roku Streaming Stick, מכשיר ה-Galaxy Beam של סמסונג, המשלב מקרן Pico בתוך סמארטפון בעל מפרט בינוני ונכשל כבר פעמיים בניסיון לחדור לשוק, טאבלט ה-U7 של Smart Devices, המשלב מקרן Pico בתוך טאבלט בגודל 7 אינצ' ומקרן Pico עצמאי המשווק ע"י China Mobile ונראה כמו חצי אייפון. אך הפריט הבולט ביותר בתצוגה הוא זה שמוצג אחרון: לוח מחוונים המיועד למכונית עתידית ומבוסס על מקרנים אחוריים. הללו מאפשרים הצגת נתונים על כל שטח ה"דאשבורד", ואף שימוש במגע באמצעות חיישן תת-אדום המוחבא מאחורי הלוח. בנוסף, הוצגו כמה שימושים המתאימים לענפי התעשייה, כגון מכשיר ה-VeinViewer Flex של יצרנית הציוד הרפואי Christie, הסורק את היד ומקרין עליה בזמן אמת הדמיה של מפת כלי הדם, סורק תלת-ממדי המסוגל למפות ולמדוד עצמים פיזיים, ומדפסת תלת-ממדית המשתמשת בהקרנה ע"מ לחבר חלקים שונים של עצמים מודפסים.

קרא עוד:  מיקרוסופט עובדת על מחשב בעל שני מסכים

רוב המוצרים המודגמים כבר קיימים בשוק בגרסאות כאלו או אחרות, בעוד הסורק והמדפסת התלת-ממדיים נמצאים עדיין בשלבי פיתוח אחרונים והקונסולה לרכב נמצאת בשלבים מוקדמים יותר וצפויה להגיע לרכבים רק ב-2018.