אחרי ההשקה של ה-Windows 8.1, מיקרוסופט כבר עובדת על העדכון הבא. על פי דיווחים, בכירת החברה טרי מירסון (Terry Myerson) ציינה באימייל פנימי את שם הקוד Threshold כהיערכות לעדכון הבא של מערכת ההפעלה של מיקרוסופט.

העדכון נחשב לשדרג גדול וככזה שיאפשר לשלב כוחות עם שלל מוצרי מיקרוסופט כגון מערכת ה-Windows יחד עם ה-Windows Phone וקונסולת ה-Xbox One ויציע יישומים שיוכלו לפעול בכל השלושה (כדוגמת יישומי האופיס) וסנכרון כל המכשירים יחדיו. ישנם גם דיבורים על כך שמערכת ההפעלה לטאבלטים המוכרת בשם Windows RT תשולב יחד עם Windows Phone ותבודל ממערכת ההפעלה למחשבים האישיים Windows 8.1.

תחת שם הקוד Threshold מסתתר כמובן שם שיווקי יותר כמו Windows 8.2 או Windows 8.1 Service Pack 1 והערכות הן כי העדכון ישוחרר לקראת אמצע 2014.

Windows 7 ממשיכה לעלות
חזרתו של כפתור ההתחל ב-Windows 8.1 ככל הנראה לא סייעה מספיק לצמיחה של המערכת בשוק ועל פי נתונים שפורסמו ב-NetMarketShare, גרסה 8.1 אחראית ל-2.64 אחוז משוק מערכות ההפעלה וכי היא צמחה רק ב-0.05 אחוז במהלך חודש נובמבר. לעומתה, Windows 7 אשר חולשת על 46.64 אחוז מהשוק עלתה ב-0.22 אחוז במהלך אותה התקופה, ו-Windows Xp עדיין במקום השלישי עם 31.24 אחוז וירידה של 0.02 אחוז בלבד בחודש נובמבר, כך שאת רוב העליה של Windows 8.1 מיקרוסופט עושה על חשבון אלה המשדרגים מ-Windows 8.