אחרי שהשיקה את אפליקציית Motion Stills בקיץ האחרון, גוגל (Google) מציגה כעת שלוש אפליקציות צילום חדשות המשתמשות בטכנולוגיה אשר עדיין נחשבת כניסיונית. החברה מכנה אותן "appsperiments", ומציינת כי מדובר ב"חוויות צילום שימושיות" על בסיס תכונות חדשות כמו זיהוי אובייקטים, אלגוריתמי ייצוב תמונה, טכנולוגיות קידוד ופענוח יעילות יותר, סגמנטציה של דמויות ועוד.

האפליקציה הראשונה, שזמינה הן לאנדרואיד והן ל-iOS, נקראת Selfissimo! ומטרתה לצלם סלפי בשחור לבן בכל פעם שהמשתמש עושה פוזה מול המצלמה, על ידי כך שהיא מזהה מתי הוא קופא ללא תנועה. האפליקציה למעשה מדמה את מכונות האוטומטיות להפקת תמונות, רק שכעת ניתן להתחיל לצלם על ידי לחצן וכך גם לסיים אותו, תוך כדי צילום מספר בלתי מוגבל של תמונות.

selfissimo

האפליקציה Scrubbies, שזמינה ל-iOS בלבד, מאפשרת למשתמש לשחק עם אופן הניגון של סרטון וידאו כדי לייצר סרטון חדש שמדגיש אלמנטים מסוימים בו. כך למשל ניתן לבחור מקטעים בווידאו שירוצו לאט או מהר, לחזור על מקטעים מסוימים ולהדגיש פרצופים מצחיקים. גוגל מדמה את הפעולה הזו לדיג'יי אשר מתמרן רצועות מוזיקה באמצע סט. שימוש בשתי אצבעות מסוגל לשמור את הסרטון החדש ולשתף אותו עם אחרים.

scrubbies

האפליקציה השלישי, שזמינה למשתמשי אנדרואיד בלבד, נקראית Storyboard ומטרתה להפוך סרטוני וידאו לדף קומיקס אחד גדול. האפליקציה מסוגלת לבחור בעצמה תמונות מעניינות מתוך הסרטון ולפרוש אותם על גבי עמוד עם שישה חלקים, ואז ליישם אחד מתוך שישה סגנונות ויזואלים שונים – וכל זה מתבצע במכשיר הסלולרי עצמו, מבלי שימוש בענן.

קרא עוד:  למה שאחרים ידליפו? גוגל פרסמה טיזר רשמי ל-Pixel 4

גוגל מקווה כי המשוב שתקבל ממשתמשים יוכל לסייע לשפר את הטכנולוגיות ולפתח נוספות בעתיד.