קיץ חם זו לא בדיוק תקופה להפעיל את הראש, אפילו אם נמלטים מהשמש הקופחת אל המזגן המרגיע והמקרר. הקיץ טומן בתוכו, במיוחד עבור הילדים, לא מעט שעות של שעמום, גם אם יוצאים לחופשה בבית מלון. אז מה עושים? משחקים כדי להעביר את הזמן, וכמה שיותר משחקי קז'ואל, הרי זה משובח.

אחד מתחומי משחקי הקז'ואל הבולטים ביותר הוא משחקי 'השלוש בשורה אחת', או בטור, או באלכסון או במה שהמשחק בוחר, ואם זה ארבע או חמש יותר טוב, ובכלל צורות מיוחדות עושות את זה עוד יותר טוב מכולן. אני בטוח שכמעט כל הקוראים את השורות הללו בילו לא מעט זמן מול Candy Crush, המשחק של King שהיה ללהיט אדיר, ולא רק בימי הקיץ, ולא רק בזמן שעמום אלא גם בזמן שנוסעים לעבודה או מחכים לאוטובוס שיגיע.

הרשו לנו להציג בפניכם שלושה משחקים יחסית חדשים שיעזרו לכם לבזבז לא מעט שעות ריקות ממעש, ובדרך גם יעזרו לכם לשכוח את המשחק ההוא, זה שהזכרנו בפסקה הקודמת.

FarmVille Harvest Swap

זוכרים את זינגה (Zynga)? החברה שפעם שלטה ביד רמה במדור המשחקים של פייסבוק (Facebook) נעלמה לה כמעט לחלוטין כשהפיתוח של המשחקים יחד עם השחקנים עצמם עברו לתחום הטלפונים בעיקר. אבל מותג טוב לא מת אף פעם, ו-FarmVille היה ונשאר מותג טוב, אז למה לא לחבר אותו למגמה שהולכת ומתחזקת של משחקי 'שלושה בשורה אחת', במיוחד שבכל זאת יש לה קצת רקע משלה בנושא, ולעשות כמה גרושים בדרך למרות שהוא ניתן למשחק בחינם?

התוצאה היא FarmVille Harvest Swap, משחק מהוקצע בו כמובן צריך לחבר זה לזה פירות, ירקות ושאר דברים שקשורים לחווה. המשחק מחולק לפרקים כשבכל פרק יש אלמנט מרכזי. כך, לדוגמה, באחד הפרקים צריך לעזור לעובדי החווה להתחמם קצת וכדי לעשות זאת צריך בעיקר לסלק את הקרח מסביב. בפרק אחר הבעיה היא התרנגולות שמסתובבות יותר מדי בין הרגליים. בסוף כל פרק יש אפילו סרטון קצר שמראה איזו עבודה טובה עושים השחקנים בעזרה לחווה לתפקד.

הגרפיקה, האנימציות, הדמויות והצבעים יהיו מכורים היטב לכל מי ששיחק ולו חמש דקות ב-FarmVille 2, וכמו תמיד במשחקים של זינגה, ובעצם ברוב המשחקים בס
גנון הזה, תמיד מגיעים לשלבים בהם צריכים הרבה סבלנות, לנסות שוב ושוב עד שמגיע הרגע בו מצליחים לעמוד במשימה או משימות, או להכניס את היד לכיס כדי לרכוש כלי עזר. בכל זאת זינגה יכולה לתת כמה שיעורים במוניטיזציה לקינג (King).

קרא עוד:  שחקו ב-Call Of Duty: Mobile גם במחשב

המגוון של השלבים כמובן באיזה שהוא שלב חוזר קצת על עצמו, אבל רמת הקושי בהחלט הולכת וגדלה, בעיקר שמתחילים להיתקל בשילובים של דברים שמקשים לסיים את הלוח.

זמין לאנדרואיד, ל-iOS וגם לפייסבוק.

Monsters Busters

בגרסה הזו של חיבור שלושה פריטים, לפחות, בטור או בשורה, ככל הנראה נמצאים הכי הרבה דברים חדשים בז'אנר הזה. ככל שמתקדמים מגלים עד כמה יצירתיות ורעננות יש לחברה שעומדים מאחורי המשחק הזה בו 'הסיפור' הוא בעיקר שצריך להציל את אנשי הזנגביל. במקרה הזה עוברים בין שלבים שמסודרים במגדל גבוה מאוד, כשבמקרה הזה כל פרק מסתיים בבוס שצריך להביס כדי שאפשר יהיה לעבור לשלב הבא. כדי לעבור בין הקומות צריך להשלים בכל קומה את כל השלבים כדי לטפס בסולם לקומה הבאה. מה שיפה הוא שלא חייבים בקומה לסיים את השלבים לפי תור. אפשר לבחור לסיים אותם בכל סדר שרוצים.

זהו משחק בו מוצאים הרבה הפתעות טובות ורעות – כלומר, אמצעים שמפריעים וגם חלק שעוזרים. המגוון פשוט מוצלח מאוד והוא כולל מגנים בכמה רמות, ארגזים, ערפל שמתפשט, קרח שמתפשט ומצד שני תותחים שמחסלים בירייה אחת הרבה מאוד פריטים.

כמו בכל משחק מהסוג הזה, הצמדה של ארבעה וחמישה פריטים מאותו צורה וצבע מעניקה כמובן בונוסים מיוחדים, ובכמה מהשלבים חייבים להשיג את השילובים הללו בכדי לסיים אותם. זו המשחק שדורש השקעת מחשבה ותכנון מראש בשלבים מסוים, כשיש כמובן שלבים הרבה יותר קשים לצד חלק שהם יותר קלים.

מעבר לכך יש שלבים שמציעים גרסה נוספת קשה יותר שלהם בתור אתגר נוסף שמקנה כתר, ויש גם אתגרים שבועיים מול שחקנים אחרים, וגם שלבים 'סודיים' בהם ניתן להשתתף בלי קשר לטיפוס בקומות, ויש פרסים מיוחדים לכל תחרות כזו. גם כאן כמובן יש פריטי עזר מגוונים, אפילו יותר מקוונים מאשר במשחק של זינגה לעיל, וגם כאן נדרשת לעיתים סבלנות, אבל בהחלט ניתן להסתדר עם כל השלבים גם בלי העזרים הללו.

ועוד בנוסף אחד. אם תרצו להסתבך עוד קצת תוכלו להוריד גם את Monster Busters: Hexa Blast. כאן התאים מסודרים כמשושים, והוא קצת יותר קשה. מומלץ מאוד לאוהבי הז'אנר, ויש לא פחות מ-2,000 שלבים.

קרא עוד:  נינטנדו מתכננת שלושה בקרים חדשים ל-Switch

זמין לאנדרואיד, ל-iOS, לפייסבוק וגם ל-Windows Phone

!Angry Birds Fight

את הכי טוב שמרתי לכם לסוף, לפחות לדעתי הצנועה. רוביו (Rovio) מוכיחים שוב עד כמה הם מוכשרים ועד כמה אפשר לקחת את מותג 'הציפורים הזועמות' לכל הכיוונים, והם עושים את זה בדרך הכי ייחודית, הכי מרתקת והכי צבעונית מכל האחרים.

בבסיס זה אותו משחק ידוע של 'שלושה בשורה', אבל זה ממש ממש רק הבסיס. למה? כי כל משחקון שלושה בשורה הוא קצר מאוד ויש לו מטרה אחת: לחזק את הציפורים. ומה עושות הציפורים? או, הרבה מאוד דברים, נלחמות כמובן נגד חזירים, אבל בעיקר נלחמות אלו באלו. כן, עם האגו המפוצץ שלהן היה לכם ספק שזה יקרה בסוף?

נלחמות כלו באלו? כן, ובעצם השחקנים נלחמים נגד שחקנים אחרים מכל העולם, ואני מתכוון לזה שאני אומר מכל העולם. ככל שמצליחים יותר בלוחות המשחק, ככה מחזקים יותר את ההתקפה וההגנה של הציפורים וככה מעלים את הסיכוי שלהן לנצח בדו-קרב מול הציפורים האחרות. כל קרב מעניק לציפורים ניסיון, והן מתחזקות בהתקפה, בחיים ובשריון. מדי פעם מצטרפות לחבורה עוד ציפורים מהמגוון המוכר במשחקים של החברה, ואם הן לא מתחרות די זמן, הן אפילו מתעצבנות. אפשר גם לשפר את הנשקים, המגנים והקסדות השונות, והמגוון הוא פשוט מטורף ומצחיק. אתם תגלו לבד.

במשחק עוברים בין איים, שבכל אי יש מספר מוקדי קרבות, ובכל נקודה כזו צריך להגיע ל-100% כדי לעבור לנקודה הבאה. אז גם נתקלים בחזירים שמתקיפים בים באמצעות סירות מיוחדות שמהלם, וצריך להילחם בהן בהתאם, כמובן דרך מעבר במשחקון 'שלוש בשורה', כשגם את הספינה אפשר לחזק.

אי אפשר לתאר את כל מה שקורה במשחק בכמה שורות בלבד, אבל יש זירות קרב נפרדות לפי סוגים, ויש משימות מיוחדות יומיות, והכי הכי חשוב יש סופר מפלצות חזירים ענקיות והרבה יותר חזקות, החל מצבי חזיר, דרך סרטני חזיר ועד רובוטריקים חזיריים. במלחמה במפלצות הללו אפשר, ולעיתים אין ברירה, להיעזר בשחקנים אחרים ואז הבונוסים והניסיון מתחלקים בהתאם לנזק שגורם כל משחק.

זהו אחד המשחקים הכי מהנים בז'אנר משחקי הקזו'אל בכלל בתקופה האחרונה, והוא מומלץ בחום. אני מבטיח לכם שגם תצחקו אבל גם תתעצבנו, ואתם תחזרו לעוד שוב ושוב.

זמין לאנדרואיד ול-iOS.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.