פאול אוטליני, מנכ”ל אינטל אמר בשבוע שעבר כי בקרוב מחשבי המגע שיריצו את מעבד האטום Bay Trail ירדו למחיר של $200 בלבד: “מחירי המחשבים עם מסכי המגע כיום עדיין גבוהים למדי והם הולכים לרדת בקצב מהיר במשך השנה הקרובה”,אמר אוטליני. “המחירים האלה הולכים לרדת לכ-$200”.

את המהלך מתכננת אינטל לא עם Windows 8 כפי שחשבנו, אלא דווקא עם פלטפורמת האנדרואיד. כך לדברי Cnet, עלויות הרישוי של מיקרוסופט גבוהות יחסית לאלו של האנדרואיד, גם אם מחשיבים את עלויות רישוי הפטנטים השונות הנדרשים בכל מכירה של טאבלט או מחשב המבוסס אנדרואיד.

כיום מחשבים ניידים המאובזרים במסך מגע והטאבלטים מבוססי מעבד אינטל ומערכת ההפעלה Windows 8 נמכרים בתג מחיר של $600 ומעלה, ולמרות שהושקו טאבלטים מבוססי מעבד ה-ARM, עדיין מחירם לא יורד אל מתחת ל-$400.

אבל מיקרוסופט וודאי לא תשאיר את השוק רק לגוגל, ותנסה לבלום זאת כפי שהצליחה לפני מספר שנים עם שוק הנטבוקים, אז נאלצה להציע גרסה בסיסית כנגד מערכת הלינוקס הפתוחה ו–Windows 7 Starter שמחירה היה נמוך משמעותית ממחיר גרסה מלאה, הצליח להחזיר למיקרוסופט את השליטה. גם אינטל תאלץ להוריד מחירים כדי להפוך את מעבד האטום לאטרקטיבי אל מול מעבד ה-ARM.

פורסם לראשונה באתר THspot