לצד היצרניות הסיניות המפורסמות כמו מייזו, שיאומי, וואווי ואחרות שמנסות לנגוס בפלח השוק ששמור ברובו לאפל וסמסונג, ניצבות להן גם יצרניות נוספות עם מכשירים רבים שאינם נופלים גם מהמכשירים הגדולים. גם ThL נמצאת בזירה זה זמן ולקחנו את מכשיר הבניים T6 Pro שלה לבדיקה.

עיצוב ובנייה
המכשיר מגיע בעיצוב קלאסי כאשר גבו של ה-T6 עשוי פלסטיק קשוח המעוטר בלוגו החברה הניתן לשליפה קלה, תחתיו נמצאת הסוללה בקיבולת 2100 מילי-אמפר שתופסת כחצי מגופו ואת תושבת הסים הכפולה וחריץ להרחבת זיכרון בצידו הימני (סיני, בכל זאת).  מסגרת המכשיר בעיצוב מתכתי בטקסטורה מחוספסת. כמו במרבית המכשירים השונים, כפתור הכיבוי וההדלקה נמצאים בצידו הימני של המכשיר, וכפתורי עוצמת השמע ממוקמים בצידו הימני, כאשר הם כפתורים קטנים יחסית בהשוואה למסך שעומד על 5 אינץ' – כך שייתכן שיהיה מסורבל במיוחד לבעלי ידיים גדולות, זאת גם בשל עוביו שאינו דק במיוחד ונאמד בכ-9 מ"מ.

בגבו העליון של המכשיר ממוקמת המצלמה האחורית בהבחנה של 8 מגה פיקסל שהיא פיזית, מעט בולטת החוצה מגוף המכשיר. ראינו גם כי למכשיר קיים שטח רב שאינו מנוצל כראוי, מה שיוצר הרבה שטחים "מתים" בהשוואה לגודלו. בחלקו התחתון ניתן למצוא כמובן את שלושת כפורי הניווט הווירטואליים המהווים חלק מממשק המכשיר; כפתור ימני הוא כפתור החזור, הכפתור האמצעי מציג את החלונות הפתוחים בלחיצה ארוכה וחזרה למסך הראשי והכפתור השמאלי להגדרות באפליקציות השונות. בחלקו העיון למצוא את כניסת ה-3.5 מ"מ הסטנדרטית לאוזניות, כמו גם שקע הטעינה (microUSB סטנדרטי), מעט פחות נוח לדעתנו.

THL_T6_Pro_10מסך
בהתאם לסטנדרט של היום בו (כמעט) כל מכשיר חכם מצוייד במסך של 4.7 אינץ' ומעלה, גם המכשיר המדובר מצוייד במסך 5 אינץ' מסוג IPS. רזולוציית המסך עצמו אמנם אינה Full HD ונמדתת ב-1280×720 פיקסלים ביחס של 16:9, אך עם זאת הצפייה בהחלט מספקת בהתחשב בפלח השוק אליו הוא פונה. נתקלנו מספר פעמים בקושי להביט במכשיר מול אור שמש ישירה, כמו גם כאשר הבטנו בו מזוויות שונות וגילינו כי שומן מצטבר במהרה עליו. עם זאת, הצפייה בסרטוני וידאו או בתמונות הייתה מספקת למדי. בשורה התחתונה, אומנם רזולוציית המכשיר אינה חדה במיוחד ואינה נאמדת באיכות Full HD כמו מרבית מכשירי הדגל הקיימים בשוק, אך בהחלט תספק את מרבית משתמשי הקצה.

ביצועים ויכולות
תחת מכסה המנוע, רץ שבב מתומן ליבות המבוסס על ערכת השבבים MT6592M של היצרנית MediaTek, לצד זיכרון עבודה בנפח של 1 ג'יגה-בייט ומהירות שעון בתדר של 1.4 ג'יגה-הרץ. מבדיקות שערכנו המכשיר מגיב מהיר ועמד ברוב הציפיות הדרושות, אך עם זאת נתקלנו בהשתהות מסויימת כאשר ניסינו להריץ אפליקציות שפתחנו מבעוד מועד דרך ממשק ריבוי המשימות. כאשר ניסינו לשחק במשחקים הדורשים כוח עיבוד מקסימלי, המכשיר ענה על כל הציפיות ולא נתקלנו בלאגים או גמגומים למינהם והמשחק זרם בצורה חלקה למדי. אולם, כאשר רצינו להעביר דפים במסך הבית, דווקא נתקלנו באיטיות מסוימת כאשר אפליקציות רבות היו פתוחות ברקע וחיכו להרצתן בשנית. בעיה נוספת באה לידי ביטוי בדפדפן במובנה, כשהרצת אתרים בעלי גרפיקה מרובה ערכה לכל זמן רב מהמצופה.לצורך הבדיקה, פתחנו מבעוד מועד כשש אפליקציות במערכת ריבוי המשימות, כשהמעבר ביניהן ערך לכל היותר כשתי שניות, ועוד כשנייה עד שהאפליקציה הייתה מוכנה לפעולה.

עוד בסקירות:

ThL-T6-Pro-3

אנדרואיד מלוטש קלות
דווקא שמחנו לגלות כי חברת ThL בחרה שלא לעשות שינויים מרחיקי לכת בממשק המערכת במכשיר מתוצרתה, אלא הוא מריץ את גרסת מערכת הפעלה הבסיסית של גוגל בגרסת 2.KitKat 4.4 עם ליטוש קל באייקונים והצבעים. כברירת מחדל,  נוכל להוסיף מסכי בית בתוספת הווידג'טים הרבים אותה מציעה המערכת בשפע וכן הוא מגיע עם מגוון היישומים מבית גוגל. מלבד תפריט ההגדרות שנראה זהה למכשירי הנקסוס השונים וחלון ההתראות, בלטה בנוכוחתה אפליקציית החנות של ThL הקיימת מלבד ה-PlayStore וגם דרכה נוכל להוריד אפליקציות ויישומים. בנוסף, תחת חלון ההתראות ניתן להפעיל את פונקציית "החלונות הצפים", דרכה ניתן לפתוח מספר יישומי מערכת במקביל כדוגמת פתקים, דואר אלקטרוני, מצלמה ועוד.

מולטימדיה
למרות כי לא מדובר במכשיר ששם דגש על מולטימידה, הוא כן מצליח לספק איכות טובה למדי, במיוחד בהאזנה למוזיקה דרך הרמקול החיצוני, הן בעוצמתו והן באיכות הצליל, שהיה נקי מצרידות וזמזומים אשר מופיעים לעיתים קרובות, בעיקר כאשר מגיעים לעוצמת קול גבוהה. גם צפייה בסרטוני וידיאו הייתה מהנה למדי, על אף נחיתות המסך בהיבט של רזולוציית המכשיר וזוויות הצפייה. כן שמנו לב כי למכשיר היה קושי בהזרמת וידאו מהרשת, כאשר לעתים נאלצנו להמתין למעלה מ-10 שניות עד שהסרטון ייטען ובמקרים אחרים הסרטון גם קפא, מה שדרש מאיתנו לטעון בשנית. חשוב לציין כי בעיה זו באה לידי ביטוי בסרטונים ארוכים יחסית שאורכם מעל שעה. שכשדובר בסרטונים קצרים לעומת זאת, לא נתקלנו בקושי מיוחד כך שייתכן כי הסיבה היא תקשורת האלחוטית שלא עבדה כראוי.

צילום
בתחום הצילום דווקא לא הופתענו במיוחד, שכן לא ציפינו ממצלמה של 8 מגה פיקסל להציג איכות מעבר לבינונית ואכן התוצאות בהתאם, במיוחד כאשר צילמנו בתנאי תאורה חשוכים במיוחד, אז גילינו תמונות מעט מגוענות ומבזק פלאש שלא הצליח לגשר על הפער. באור יום התמונות טובות הרבה יותר, וגם החדות הייתה טובה, אם כי הצבעים לא נראו לנו טבעיים מאוד. ההתמקדות והמוכנות לצילום נוסף מעט יותר איטי מאשר מצלמות אחרות.

למעוניינים להשתמש במצלמה הקדמית, יש לקחת בחשבון שהיא בעלת חיישן של 2 מגה פיקסל בלבד כך שהאיכות בהתאם. בתחום הוידאו המצלמה מסוגלת לצלם ב-Full HD באופן לא רע יש לציין, אם כי המצלמה הקדמית לא תספק איכות וידאו מעבר ל-VGA.

    

באפליקציית המצלמה ניתן למצוא שני מצבי צילום (וידאו וסטילס) וביניהם נוכל לעבור באמצעות החלקת אצבע פשוטה. חלקה העליון של ממשק המצלמה לעומת זאת, מוקדש לכמה מצבי צילום עיקריים שלא נופלים מהמכשירים הגדולים כמו למשל: מצב צילום פנורמי, צילום HDR וכן פונקציה מיוחדת של צילום אוטומטי כאשר מזוהה חיוך. בכפתור ההגדרות המצוי בחלקה התחתון של האפליקציה נוכל לכוון את איזון הצבע הלבן, רמת החשיפה, רמת הניגודיות וכן לקבוע טיימר לצילום סלפי ועוד.

כדאי שתצטיידו במטען
קיבולת הסוללה שעומדת על 1900 מילי-אמפר היא אולי אחת החסרונות של המכשיר. מהשימוש הממוצע שלנו, הצלחנו הצלחנו אמנם להחזיק איתה יום שלם של עבודה, אך זה במצב בו לא העמסנו עליו יתר על המידה. בשימוש כבד יותר הכולל האזנה למוזיקה, גלישה, צפייה בסרטים, פייסבוק, וואטסאפ ועוד, הסוללה דרשה הטענה כבר בשעות הצהריים המאוחרות, כך שגילינו כי היא חלשה מהממוצע ומספקת פחות ממה שציפינו.

ThL-T6-Pro-2

השורה התחתונה
בהחלט ניתן לומר כי מחיר המכשיר שנאמד בכ-700 שקלים או כ-430 שקלים באתרי המכירות מעבר לים (לפני מס) בהחלט נותן תמורה מלאה בעד האגרה. מטבע הדברים, המכשיר אינו מתיימר להתחרות במכשירי הדגל המוצעים לאחרונה, אך בהחלט יכול לספק משתמשים שאינם בעלי דרישות גבוהות במיוחד, או כמתנה לילד בגיל הנעורים. במילים אחרות: מכשיר חכם, שפשוט עושה את העבודה.

מפרט

  • מסך: 5.0 אינץ' IPS 1280×720
  • סים: כפול, microSIM וסים סטנדרטי
  • מעבד מתומן ליבות, 1.4 ג'יגה-הרץ
  • אחסון: 4GB, חריץ microSD עד 64GB
  • מצלמה: 5 מגה פיקסל אחורית, 2 מגה פיקסל קדמית
  • סוללה: 1900 מילי-אמפר

המוצר נמסר לסקירה באדיבות CooliCool.com, אתר מכירות מסין המבצע משלוחים בחינם לישראל. לעמוד המכירה של המכשיר באתר הקליקו כאן בהזמנת קוד קופון tgspotcic תינתן הנחה בגובה של $2 למזמינים מעל 50$.

סייעה בהכנת הכתבה: אלונה פרוג

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.