תשאלו כל עיתונאי מהימים בהם הנייר היה עוד מלך המלכים, והוא יאמר לכם כמעט מייד ש-"תמונה אחת שווה אלף מילים". טוב, כל עוד היא כמובן הייתה קשורה לנושא. גם היום, במעבר חד לעולם הטלפוניה והגלישה באינטרנט שהורידו את העיתונים אל הברכיים ומטה מכך, יש לתמונות חשיבות עצומה עבור רבים, ולפעמים שליחת תמונה באמצע שיחה יכולה לחסוך הרבה מאוד הקלדות.

אז עבור המקרים האלה, שבהם אנחנו בטוחים שמילה או רגשון (Emoji) לא מסוגלים להביע בדיוק את מה שאנחנו רוצים, מציעה מקלדת חדשה בשם Image Search Keyboard אפשרות לשלוח תמונות באמצע ההקלדה או באמצע שיחה עם מישהו באפליקציית הודעות מיידיות כזו או אחרת, ולעשות את כל זה באמצעות המקלדת עצמה, מבלי לעזוב את מסך ההודעה.

המקלדת מכילה שורת חיפוש בילט מובנית, אשר בה ניתן להקליד מילה לחיפוש תמונה והיא מיד תתחבר לשרתי גוגל ותציג את התמונות המתאימות. המקלדת זמינה כרגע בחינם רק למשתמשי iOS, וניתן להוסיף אותה על ידי לחיצה על הגדרות > כללי > מקלדת > מקלדות > הוספת מקלדת חדשה, וביצוע לחיצה כפולה על Image Search כדי לאפשר לה גישה לחיפוש תמונות. לאחר מכן, כל מה שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור הגלובוס הקטן כדי לגשת למצב החיפוש.

המקלדת מגיעה רק בצבעי שחור-אפור, כך שמשתמשי אפל שרגילים לשילוב של אפור-לבן עשויים למצוא אותה מעט חורגת בנוף. אבל את העבודה היא עושה.

קרא עוד:  הסוף לסרטונים באינסטגרם? כפתור IGTV נעלם מהאפליקציה
imagesearchkeyboard