כמו רבות ממתחרותיה, גם LG צפויה להכריז בשנה הנוכחית על טלפון בעל מסך מתקפל. אולם כיצד בדיוק יראה המכשיר? פטנט אותו רשמה LG מוקדם יותר ב-2018, ומתפרסם כעת מציג אפשרות אחת מלהיבה במיוחד, ושונה למדי מזו שאותה חשפה סמסונג (Samsung) לפני מספר חודשים. בעוד שסמסונג בחרה בעיצוב הכולל שני מסכים נפרדים, העיצוב של LG מבוסס על מסך יחיד הנפרס לכל אורכו של המכשיר, וניתן לצפייה ושימוש גם כאשר הוא מקופל.

מסמכי הפטנט, כמו גם הדמיות תלת-ממדיות שהופקו באמצעותם בידי אתר חדשות הטכנולוגיה LetsGoDigital, מעניקים הצצה ראשונית למראה המכשיר החדש ולאופן השימוש בו. במצב מקופל, דומה המכשיר של LG למכשירים אחרים בעלי מסכים כפולים – מקדימה ומאחורה – שהוצגו על ידי מספר יצרניות בניסיון להסיר את מגרעת המצלמה הקדמית. אולם כאשר פורסים אותו, הופך המכשיר למעין טאבלט, עם תצוגה רחבה במיוחד באופן יחסי.

מערכת ההפעלה אותה מפתחת LG בעבור מכשיר זה תאפשר שימוש בשתי אפליקציות במקביל, זו לצד זו, או באפליקציה אחת במסך מלא, לדוגמה בזמן צפייה בסרטוני וידאו. שטחו האמצעי של המסך, בין שתי האפליקציות, עשוי לשמש לקיצורי דרך מהירים לצורך ביצוע פעולות שונות כמו מענה לשיחות טלפון, הקלטת הודעות ועוד או לצורך הפעלה מהירה של אפליקציות נוספות. למרות שמסמכי הפטנט אינם כוללים את מיקומן המדויק, יכלול המכשיר מספר מצלמות שישמשו לצילום אובייקטים תלת-ממדיים ולכידתם מזוויות שונות.

קרא עוד:  הגיע מהר: OnePlus 7 Pro הושק גם בישראל

יש לציין כי למרות שמדובר בפטנט רשמי שהוגש על ידי LG, החברה אינה מחויבת להשתמש בו. כמו כן, ייתכן כי מדובר רק בעיצוב אחד מתוך מספר עיצובים למכשירים מתקפלים, ולא בהכרח הראשון שאותו היצרנית הקוריאנית תשיק.