מחר אפל (Apple) תקיים אירוע הכרזה בו היא תשיק את הדור החדש למחשבי MacBook Pro, אולם ההפתעה המרכזית נחשפה מוקדם מהצפוי – ועל ידי אפל בעצמה.

החבר'ה של MacRumors הצליחו לאתר תמונה מתוך מערכת החדשה macOS Sierra המציגה את מחשב ה-MacBook Pro בו נראים מספר חידושים. כפי שהשמועות חזו, אפל תחליף את המקשים מעל המקלדת בפס תצוגה רחב המכונה Magic Toolbar, זאת לצד שילוב של חיישן טביעות אצבע Touch ID.

פס התצוגה יהיה בנוי ממסך OLED ויאפשר לבצע פונקציות שונות. לדוגמה בתמונה שמוצגת ניתן לראות כי בתצוגה המשתמש מתבקש לאשר את התשלום ב-Apple Pay באמצעות חיישן טביעת האצבע המסומן בחץ אדום. ניתן גם לראות כי כפתור ESC הוסר גם הוא ובמקומו יוצג בעת הצורך כפתור מגע בצד ימין של המסך.

חיישן Touch ID משולב בקצה הימני של התצוגה החדשה והוא יאפשר הסרת נעילה מהמחשב, אישור תשלומים או גם חיבור מהיר לחשבונות ושירותי האינטרנט. פרט שלא נחשף הוא האם התצוגה ניתנת להתאמה, או שהיא מציגה הודעות מערכת מובנות של אפל.

לפי הדיווחים, הדגם החדש של MacBook Pro יהיה דק וקל יותר, ולהכיל מחברי USB-C בלבד לצרכי הטענה וחיבור אביזרים. הוא ישלב מעבד מבוסס ארכיטקטורת Skylake מתוצרת אינטל (Intel), ומאיץ גרפי Polaris מתוצרת AMD.

קרא עוד:  משתמשי מק זועמים: Catalina היא ה-Vista של אפל

האירוע יתקיים מחר בסן פרנסיסקו בשעה 8 בערב שעון ישראל.