סמסונג (Samsung) צפויה לפי השמועות האחרונות לחשוף את מכשיר הטלפון הנייד המתקפל שלה בתחילת השנה הבאה, אולם הרשת מוצפת בדיווחים סותרים בנוגע לעיצובו המדויק. באתר Android Authority החליטו ללכת על בטוח, ויצרו הדמיות תלת-מימדיות משכנעות למדי של מירב האפשרויות, במטרה לתת מושג ראשוני למה לצפות.

אפשרות אחת היא מכשיר המתקפל באמצעו לשתיים, בדומה למכשירי ״צדפה״ קלאסיים. זהו אומנם עיצוב מרהיב, אך גם כזה שהופך את המכשיר לבלתי שמיש בזמן שהוא מקופל – ועל כן נראית פחות סבירה. עיצוב מעשי יותר כולל מסך בגודל שבעה אינצ׳ בעל קיפול לשלושה חלקים, כאשר החלק השלישי נותר ״פתוח״ ועל כן מאפשר שימוש בסיסי וצפייה בהתראות. ב-Android Authority סבורים כי מדובר אומנם בעיצוב כמעט אידאלי, אך גם כזה שמציב אתגרים טכנולוגיים גדולים מידי עבור מכשיר דור ראשון, ועל כן גם בלתי סביר.

Samsung folding phone design concept.

שתי האפשרויות הסבירות יותר הן מסך בגודל 7.3 או 8 אינץ׳, המתקפל בחלקו אך מותיר את רוב המסך חשוף. עיצוב זה מאפשר שימוש במכשיר הן במצבו המקופל, עם שטח מסך שאיננו נופל משמעותית מזה של מכשיר טלפון חכם סטנדרטי, והן במצבו הפרוס, שבו יוכל המשתמש ליהנות ממסך גדול במיוחד. בכל המקרים, הציפייה היא למכשיר יקר מאוד שלא יהיה זמין בכמויות גדולות עם השקתו, ובעיקר נועד לבחון את השטח לקראת הצגתם של מכשירים זולים יותר.

קרא עוד:  סמסונג פרסמה את לוח הזמנים לעדכוני Android 10 בישראל

Samsung folding phone design concept.