חברת OLO האמריקאית העלתה השבוע לקיקסטארטר פרויקט מעניין במיוחד – מדפסת תלת מימד קטנטנה, שמסוגלת לייצר חפצים אמיתיים בעזרת האור שבוקע ממסך הסמארטפון שלכם.

כל מה שצריך לעשות, לפי החברה, הוא לבחור את הדגם הרצוי מתוך האפליקציה הנלווית, או להעלות אליה שרטוט תלת מימדי של כל חפץ אחר שאפשר למצוא באינטרנט (כל עוד הוא בגודל המתאים כמובן), להכניס את הסמארטפון לתא התחתון ולהמתין כמה שעות.

האפליקציה הייעודית מסוגלת להאיר בסמארטפון פיקסלים ספציפיים לאורך זמן מסוים, והמדפסת מסוגלת לזהות את האור הזה ולתרגם אותו לכדי יצירה של חומר המילוי (פולימר מיוחד שמגיב לאור ומתעקל בהתאם לחשיפה) בצורה ספציפית, בגודל ספציפי ובמרקם ספציפי. התהליך נמשך שכבה אחר שכבה עד שהאובייקט מסתיים או שהחומר מתכלה.

המדפסת עצמה ניידת לחלוטין ושוקלת 780 גרם בלבד, ומכילה שלושה חלקים אשר פועלים על 4 סוללות AA רגילות. האפליקציה עצמה זמינה לכל מכשירי ה-iOS, אנדרואיד או ווינדוז מובייל, כאשר החברה טוענת כי המדפסת תומכת בכל גודל של סמארטפון.

OLO ניסתה לגייס 80 אלף דולר, והצליחה בגדול – הסכום שקיבלה עומד כרגע על יותר ממיליון דולר, עם 24 ימים לסוף המימון. בתחילה הציעה החברה את המדפסת במחיר מוקדם של 79 דולר, לאחר מכן 89 דולר וכעת נותרו מדפסות רק במחיר של 99 דולר.