אפל (Apple) מתגאה אמנם במערכת ההפעלה הסגורה והמאובטחת שלה, iOS, אבל לפחות כרגע יש לה סיבה לדאגה: מתברר שבאמצעות מכשיר קטן, ניתן לגלות כל סיסמא של כל מכשיר iPhone 7 ו-7 Plus – גם אם מריצים את מערכת iOS 10 וגם את הגרסה הבאה, iOS 11.

ערוץ היוטיוב EverythingApplePro העלה סרטון בו הוא מדגים את הכלי בפעולה: מדובר על קופסה קטנה שניתן לחבר למכשיר האייפון באמצעות מחבר USB וכבל USB-Lightning ומאפשר לחבר עד שלושה טלפונים במקביל. לאחר מכן יש להריץ תוכנה שמגיעה עם המכשיר, בה ניתן לבחור מספר אפשרות להגדרה עבור כל מחבר USB, כמו למשל האם מדובר בקוד בעל 4 ספרות או 6, האם אחת הספרות כבר ידועה וכן הלאה.

כעת כל שנותר הוא ללחוץ על הכפתור המתאים והמכשיר יחל לפעול, כאשר הוא עובר על כל הקומבינציות האפשריות של הספרות, מ-0000 ועד 9999 (או 000000 עד 999999) ומנסה לחדור לאייפון. באופן נורמלי, כל מכשיר אייפון ינעל לאחר 5 ניסיונות שגויים, אבל הגאדג'ט מנצל מצב שבין עדכוני מערכות ההפעלה, בו ניתן להקיש כמה ניסיונות שרק רוצים.

לכלי מצורף כבל מיוחד שניתן לחבר למסך האייפון כדי למנוע מהתצוגה להכבות, כך שלא יהיה צורך "להעיר" אותה בכל פעם, וכעת כל שנותר הוא לחכות. ברגע שהמכשיר מצליח להגיע לקוד הנכון של המכשיר, תהליך שיכול לקחת בין מספר דקות למספר ימים, המונה שעליו נעצר עם הספרות הנכונות וכעת ניתן להקיש אותן על גבי המכשיר ולהיכנס לאייפון הנעול. גם אם יש עליו מידע אישי, שכולו משוחזר במהלך השלמת תהליך העדכון של המערכת.

קרא עוד:  סקירה: UB+ Eupho E3 - רמקול מעוצב המשדרג כל פינה בבית, ולא רק מבחינה קולית

כל הפעולה הזו נשמעת מעט מסובכת, אבל כשרואים את המכשיר, שעלותו כ-500 דולר, אי אפשר שלא לחשוב שמדובר על משהו שנראה כמו בסרטים: מפצח קודים שמסוגל לגלות כל קוד נעילה עבור כל מכשיר אייפון עדכני. עם זאת, באפל טוענים כי כשתושק גרסת iOS 11 הפרצה הזו תחסם.