נראה כי לאפל (Apple) יש בהחלט סיבה לחייך: במהלך פרסום תוצאות הדו"ח הרבעוני האחרון של השנה הנוכחית, ציין השבוע מנכ"ל החברה, טים קוק, כי לא מעט מרוכשי האייפון החדש שידרגו את מכשירם הקודם: "כ-30 אחוז מרוכשי המכשירים החדשים ברבעון הקודם שדרגו ממכשירים קודמים – בין אם אייפון או כל פלטפורמה אחרת". קוק אמנם לא ציין בדיוק מאלו מכשירים או מאיזו פלטפורמה בוצע המעבר, אך הדגיש ואמר כי מדובר במעבר מכל מערכת הפעלה מתחרה או כל מכשיר אחר למכשיר האייפון החדש.

עוד הוסיף כי במהלך תקופה זו, מכרה החברה מספר שיא של כ-49 מיליון מכשירי אייפון – נתון המהווה עלייה של כ-22 אחוזים משנה לשנה. למרות שלא ציין זאת באופן פומבי, ניתן להניח שלא מעט ממשתמשי האנדרואיד "חצו את הקווים" לפלטפורמה המתחרה. את המעבר של משתמשי האנדרואיד שאומנם לא צוינו במספר אחוזים, ניתן ליחס להגדלת המסכים לגדלי 4.7 ו-5.5 אינץ', מהלך אותו נמנעה החברה לעשות במשך שנים – מה שייתכן וקסם למשתמשי האנדרואיד לבצע את המעבר.

מלבד הגדלת המסכים, יתכן כי גם השקת מערכת ההפעלה iOS 8 אשתקד השפיעה על העוברים הפוטנציאליים – שכן אפל הוסיפה במערכת הפעלה זו מספר אפשרויות פונקציונליות כגון שיתוף בין האפליקציות השונות, תמיכה במקלדות צד ג' ועוד.

מזה זמן רב אפל מחזרת אחר משתמשי האנדרואיד ולא רק אחריהם, וכעת נראה כי מאמציה מתחילים לשאת פרי. אשתקד, מספר ימים לאחר השקת מכשירי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס בעלי המסכים המוגדלים, הקימה החברה אתר מיוחד שמטרתו לעזור למשתמשי האנדרואיד לבצע את המעבר למכשיר מבוסס iOS בקלות. בנוסף היא השיקה אפליקציה ראשונה למערכת האנדרואיד המסייעת במעבר.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.