מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל פתח היום (5 במאי) את אירוע החדשנות השנתי Think Next 2015 שמתקיים זו הפעם השביעית. באירוע, שמתקיים בהיכל הספורט החדש (סמוך לגני התערוכה) משתתפים כ-1,500 מוזמנים מתעשיית היי-טק, מפתחים, מנהלי פיתוח, טכנולוגים ראשיים, יזמים וחברות סטארט-אפ, קרנות הון סיכון, סטודנטים וחוקרים מהאקדמיה ועוד.

האירוע, שמתקיים בשיתוף עם מיקרוסופט ונצ'רס, עומד בסימן 'חדשנות בטכנולוגיה – ללא גבולות' והוא יפגין את יכולותיה המיוחדות של התעשייה הישראלית להמשיך לפרוץ גבולות באמצעות יצירתיות. מיקרוסופט יוזמת ומובילה מדי שנה את אירועי Think Next ובמסגרת זו נותנת במה מרכזית גם ליזמים ישראליים צעירים להפגין את חדשנותם בפני בכירי מיקרוסופט העולמית ובפני ראשי תעשיית ההיי-טק הישראלית.  היזמים הישראליים ופיתוחיהם ייחשפו גם בפני משלחות בכירים מחו"ל בראש משלחת מיקרוסופט לאירוע יעמדו סקוט גאתרי, נשיא חטיבת הענן והמחשוב הארגוני בחברה וז'אן פיליפ קורטוואה, נשיא מיקרוסופט אינטרנשיונל, האחראי על כלל פעילויות החברה בלמעלה מ-  ב-110 מדינות (למעט ארה"ב וקנדה). משלחות נוספות יגיעו מטעם דויטשה טלקום בראשות מנכ"ל החברה, משלחת של חברת קימברלי קלארק העולמית, ג'נרל מוטורס ועוד.

באירוע ייחשפו כ-35 הדגמות טכנולוגיות: כמחציתן של חברות סטארט-אפ ישראליות ומהאקדמיה, והמחצית השנייה- טכנולוגיות פרי הפיתוח של מרכזי המו"פ של מיקרוסופט ברחבי העולם ובישראל.

הטכנולוגיות מתפרסות על פני מגוון תחומים חמים וביניהם:  זיהוי תנועה, זיהוי פנים, אנליטיקה מתקדמת של מידע, Machine Learning, עוזרים אישיים,  מציאות רבודה, טכנולוגיות תלת-מימד, רובוטיקה ועוד.

1-HIT:

מכון טכנולוגי חולון מציג חמישה פרוייקטים אינטראקטיביים, החוקרים הזדמנויות הנוצרות על-ידי טכנולוגיות בתחומים של יחסים בין-אישיים, רגשות ומשחק. חוויות אלו מיועדות להשראה, העצמה והעלאת שאלות הנוגעות לשימוש בטכנולוגיה.

2-Bezalel:

אקדמיית בצלאל מתגאה במעל 2000 סטודנטים ו- 450 סגל, בתואר ראשון ושני בכ- 10 תחומים שונים של אמנות, עיצוב ואדריכלות. בחוד החנית של הסצנה האמנותית המקומית והעולמית ותורמים באופן משמעותי להישגים בתעשיית ההיי-טק. אנו מציגים יצירות מהמחלקות לתקשורת חזותית ולעיצוב תעשייתי, הממחישות את הגישה שלנו למחקר, חדשנות, יצירתיות וטכנולוגיה.

3Shenkar:

שנקר- קורס מחשוב לביש מתקיים כחלק ממח' עיצוב תכשיטים בשנקר כבר 7 שנים. כאחד הראשונים בתחומו, הקורס מציע הזדמנות לחקור את אפשרויות הביטוי שעולות כאשר משלבים טכנולוגיה דיגיטליים בתכשיטים ואביזרים. בקורס חדשני זה הסטודנטים יוצרים תכשיטים ובגדים אינטראקטיביים ומשתמשים במרכיבים אלקטרוניים כמו בדים וחוטים מוליכים, חיישנים, מיקרו-בקרים ועוד. הסטודנטים משלבים את היצירות שלהם עם אלמנטים דיגיטליים ויוצרים מחשוב לביש- וכך מפתחים שפה אסתטית ועתידנית

קרא עוד:  סמסונג תשלב מודמים ל-5G במערכות שלה עוד השנה

6-ThirdEye:

החברה מפתחת מערכת ראייה ממוחשבת מולטי ספקטרלית מהפכנית המאפשרת מודעות סביבתית לטובת טיסה בטוחה. החברה תדגים התקנה של המערכת על גבי רחפנים המאפשרים החלפת שומרים ופטרולים וביצוע משימות באופן אוטומטי לחלוטין. וכן מאפרת טיסה בטוחה מבלי לעבור מעל אנשים או רכבים.

8-EL-AL:

"קוקפיט" היא תוכנית חדשנות ייחודית המתמקדת בוורטיקליים של עולם התעופה והתיירות.

במסגרת הכנס נציג מידע על התוכנית ונזמין את הסטרטאפיסטים לקחת בה חלק.

9-ShopnFly:

Shopnfly הוא אתר קניות טרום טיסה המאפשר לנוסעים לחפש, לבצע ולרכוש מגוון רחב של מוצרים הזמינים בכל שלב של נסיעתם. הנוסעים יוכלו לאסוף את המוצרים שהזמינו בחנויות בנמלי התעופה, במטוס או אף בבית המלון בו ישהו.

10-IsItYou:

טכנולוגית אבטחת המידע הייחודית ל-IsItYou מאפשרת אימות משתמשים בקלות וביעילות באמצעות זיהוי תווי פנים. זוהי החברה היחידה כיום שמציעה טכנולוגיה להתמודדות עם זיופים, לצד שיעורי זיהוי שלילי וזיהוי שווא מהנמוכים בשוק. אנו מוסיפים בטחון ונוחות למשתמש, בכל שירות בו נוטמע.

11-MST:

אוטולפ היא המערכת היחידה המונחית תמונה השולטת על הנעת הלפרוסקופ בניתוחים זעיר פולשנים. תוכנת עיבוד התמונה החכמה מאפשרת דיוק ללא תלות במחזיק לפרוסקופ אנושי. המערכת מאפשרת שליטה טבעית למנתח תוך יעילות מקמיסמלית.

 

13-TAU & neuroSteer:
neurosteer היא פלטפורמה מבוססת ענן ועיבוד אותות מתקדם לניטור רציף ושיפור פעילות מוחית בעזרת נוירופידבק.  החזון הוא להפוך לשיטה המובילה בניתור והבנה של פעילות מוחית למגוון גדול של שימושים רפואיים, לשיפור הריכוז, ויסות רגשי ואיכות החיים של המשתמשים.

 

14-Rideon:

ריידאון מייצרת מוצרים ואלגוריתמים עבור מציאות רבודה לשטח, ולספורט אקשן. אנו נדגים את משקפי הסקי החכמים, המכילים תצוגה שקופה שמקרינה שכבות מציאות רבודה על העולם ומאפשרת חווית משתמש ללא שימוש בידיים. נראה את יכולות האינטראקציה, הניווט והמשחקים עבור הגולשים.

18-AudioBurst:

אודיוברסט מאפשרת חיפוש ברדיו מעל ל-50 מיליארד דולר מושקעים מדי שנה ביצירת תכני רדיו – תכנים באיכות גבוהה ביותר, המתפוגגים באויר מיד עם שידורם. אודיוברסט מחייה מחדש תכני רדיו בזמן אמת, והופכת אותם לניתנים לחיפוש, שיתוף ושמיעה.פלטפורמת עיבוד המילה המדוברת שלנו ממיר תוכן משודר לדפי HTML אינטרנטיים בזמן אמת.

 

 

19-Dove-E:

חברת דוב-אי מפתחת טכנולוגיה המאפשרת קישוריות לנייד באמצעות אודיו.האפליקציות העיקריות הן : במוד תקשורת קצרת טווח (בדומה ל NFC ) – תשלום בנייד, במוד תקשורת ארוכת טווח (בדומה ל NFC ) – אינטראקציות לנייד.

קרא עוד:  אינטל חשפה שבב AI ראשון שפותח בישראל

הפיתרון של דוב-אי מאפשר חיבוריות בין כל מובייל לכל רמקול.

 

21-VisualLead:
ויז'ואליד, חברת הסטארטאפ הישראלית הראשונה שקיבלה השקעה מעליבאבא, מפתחת טכנולוגיה לחיבור בין העולם הפיזי לעולם הדיגיטלי. באמצעות קודים מבוססי-תמונה וטכנולוגית סריקה, יכולות חברות לספק ללקוחותיהן שירותים על גבי טלפונים ניידים בצורה מאובטחת ויעילה – למשל מניעת זיוף מוצרים, תשלומים סלולריים והתחברות ברשתות חברתיות.

24Von Bismark:

כחלוצי הרשת הפיזית, Von Bismark ישיקו חנות מסחר אלקטרוני- The Mall- בתוך Xbox One. משתמשים יוכלו לחפש, לנסות ולקנות את הבגדים האהובים עליהם מהמותגים האהובים עליהם.

 

26-Smart-Tap:

SmarTap מפתחת מערכת מקלחת דיגיטלית שקובעת סטנדרטים חדשים לצמצום צריכת המים והאנרגיה בשימוש במקלחת. המערכת מאפשרת ניהול ובקרה על משתמשים רבים מנקודה מרכזית אחת ,כך שניתן לשלוט על כמות המים והטמפרטורה בכל ברז וכן ניתור הצנרת,דבר ההופך את המערכת למערכת אטרקטיבית לבתי מלון, ספא, בנינים חכמים ועוד.

28-Drupe:

דרופ מציגה גישה חדשה לתקשורת במובייל, ושמה את האנשים במרכז החוויה. הוספנו שכבה ויזואלית שתאפשר לכם ליצור קשר בנגיעה אחת עם מי שתבחרו, איך שתבחרו, ומבלי לחזור למסך הבית לטובת העניין. הכל נהיה הרבה יותר קל.

29-Pebbles:

פבלס אינטרפייסס מספקת פתרונות חישה אימרסיביים, ובכך מגשרת בין העולם הפיזי לעולמות הוירטואליים.

השילוב הייחודי של טכנולוגיית סגמנטציה ורזולוציה סופר-גבוהה פותח עידן חדש של ממשק אדם-מכונה עבור מציאות מדומה ורבודה.

32-Artsys360:

ARTsys360 מפתחת מיקרו ראדר תלת מימדי הסורק 360 מעלות להגנה על מתחמים גבולות, ישובים, תחנות כח, מתקני תקשורת בפני חדירה של בני אדם, התקרבות כלי רכב, ורחפנים. המוצר מבוסס על פטנט שפותח בטכניון

המאפשר קיטון של פי 8 במחיר במשקל, בצריכת האנרגיה בהשוואה למוצרים דומים.

33-Kiq:

קיק הינו מוצר חדשני העובד על טכנולוגיית WIFI, מחליף את כל דגמי האוזניות האלחוטיות היקרות הקיימות היום בשוק, בחיבור פשוט ליציאת אודיו בכל מכשיר שהוא והורדת אפליקציה חינמית תוכלו להאזין לסאונד באיכות מעולה ישירות בסמארטפון שלכם.

35-City Transformers:

סיטי טרנספורמר הוא רכב עירוני חשמלי אשר מיועד לשני נוסעים, ברכב משולבת טכנולוגיה אשר מאפשרת לו להתקפל ולהיכנס למקום חניה של אופנוע, תוך שמירה עלבטיחות הנוסעים ברכב. סיטי טרנספורמר צורכת 4/1 משטח החניה של רכב רגיל.

*הודעה לעיתונות