מגיפת הקורונה הכניסה את ישראל, כמו מדינות אחרות בעולם, להסגר. ההסגר הזה, כמובן, פוגע ביכולת של אנשים להתקבץ יחד, ולא משנה אם זה רק עבור צפייה משותפת בסרטים וסדרות או לצורך האזנה למוזיקה. אבל בדיוק כמו בחיים העסקיים, ברשת אפשר למצוא מגוון שירותים שמטרתם לאפשר צפייה או האזנה משותפת מרחוק, כולל היכולת לתקשר זה עם זה תוך כדי 'המסיבה'.

Watch Party בפייסבוק

השירות המוכר ביותר בתחום הושק בידי פייסבוק (Facebook) לפני כשנתיים, ומאפשר לכל משתמש ברשת החברתית להכריז על 'מסיבת צפייה'. המזמין בוחר סרטון או סרטונים הזמינים בפייסבוק – בין אם מדובר בתכנים קיימים שהועלו לרשת החברתית או כאלה המשודרים בזמן אמת בזמן תחילת המסיבה, ולאחר מכן החברים – והחברים של החברים, וכן הלאה, בהתאם להגדרות הפרטיות של המסיבה – יכולים להוסיף תכנים משלהם והכל מתנגן אצל כולם בו-זמנית, לצד ממשק התגובות של פייסבוק.

Image result for watch party facebook

Netflix Party או Scener

שני התוספים הללו לדפדפן Chrome (כרום) של גוגל (Google) מאפשרים צפייה משותפת של מספר חברים בנטפליקס (Netflix), עם אפשרות לשוחח אחד עם השני על התכנים. Netflix Party מאפשר שיחה טקסטואלית, ו-Scener מציע גם שיחה קולית או חזותית. הראשון אינו דורש הרשמה, בעוד השני כן – אך בתמורה מציע גם בניית דיוקן אישי בשיטת Tinder: החלקה ימינה ושמאלה של סדרות וסרטים שהמשתמש אוהב או לא. זה מאפשר למצוא זרים בעלי העדפות דומות לצפייה משותפת.

להורדת תוסף: Scener או Netflix Party

חשוב לזכור: כל המשתתפים במסיבות הצפייה חייבים להיות מחוברים לנטפליקס במקביל.

Image result for Netflix Party

Kast

קאסט הוא שירות שמאפשר לשתף כל תוכן שהוא: החל ממסיבות צפייה והאזנה, דרך שיחות ועידה קבוצתיות ועד שידורי משחקים. איך? הוא פשוט משדר ישירות מהמסך, המצלמה או המיקרופון של המשתתפים בחדר.

לכן, בשירות הזה אפשר ליהנות יחד גם משיחות קבוצתיות של מאות משתמשים בטקסט, קול או וידאו, אבל גם מתכנים שאחד המשתתפים משדר לכל היתר, בלי שהשאר יצטרכו להיות מחוברים לשירות הזרמה בתשלום.

החיסרון הוא כמובן איכות השידור, שתלויה ברוחב פס ההעלאה של המשדר. בנוסף, עבור משתמשים חינמיים בשירות איכות הווידאו מוגבלת ולצידו ממוקמות פרסומות. ניתן לבטל את המגבלות עבור תשלום של 5 דולרים לחודש.

השירות זמין כמעט לכל מכשיר, כאשר ניתן לצפות בשידור דרך אפליקציות לאנדרואיד (Android) ול-iOS, אך שידור אפשרי רק ממחשבי Windows או macOS – באמצעות תוכנה או האתר.

Image result for Kast

MyCircle או Watch2gether

שני השירותים האלה מאפשרים צריכה משותפת של תכני מולטימדיה ממספר מקורות, ואינם דורשים הרשמה – אם כי מציעים יכולות נוספות לגולשים שכן רשומים. הראשון מאפשר לצפות ביחד בסרטונים מ-YouTube או Vimeo, כמו גם מהענן האישי בשירותי Google Drive או Dropbox, לצד שיחות טקסט ואודיו. השני תומך במקורות רבים יותר – מעבר ל-YouTube ו-Vimeo הוא מוסיף את Twitch ו-Mixer, ואת שירותי המוזיקה Deezer ו-SoundCloud. כן אפשר לצרוך תכנים מרשתות חברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם (Instagram), טוויטר (Twitter), רדיט (Reddit) ועוד. השירות הזה מאפשר גם לשלוט באיכות ומהירות הווידאו, כמו גם לקיים במקביל לצפייה או להאזנה שיחת וידאו.

לכניסה לשירות: Watch2gether או MyCircle

Image result for Watch2gether

Rave

בדומה ל-Watch2gether, גם השירות הזה משלב יכולות צפייה והאזנה. הוא תומך בנטפליקס, YouTube ב-Vimeo או Reddit, כמו גם ב-Google Drive או Dropbox, וזמין למכשירי אנדרואיד ו-iPhone. הוא כולל ממשק תגובות לתוכן בזמן אמת, כמו גם אפשרויות ייעודיות למוזיקה כמו ערבול בין שירים והפיכת כל אחד מהמכשירים המשתתפים לרמקול נפרד לקבלת אפקט סטריאו בהאזנה בבית או בין המרפסות בשכונה.

להורדה: אנדרואיד | iOS

Image result for Rave – Videos with Friends

Jukebox

השירות הזה מיועד לצריכה משותפת של מוזיקה בלבד, ודורש שכל המשתתפים יהיו מחוברים לחשבונות Spotify. הוא מאפשר לכל משתתף להוסיף שירים לרשימת ההשמעה, לסמן כל שיר באהבתי או לא אהבתי, מציג לכל המשתתפים את הדירוג הקבוצתי של כל שיר, מסוגל לערבל בין שירים ומציע גם שיחה טקסטואלית לדיונים על השירים. השירות זמין באמצעות האתר, או בהורדת אפליקציה למחשב macOS, טלפון אנדרואיד או מכשיר iOS.

להורדה: אנדרואיד | iOS