כשנתיים לאחר שהורד מהמדפים, גוגל (Google) חוזרת עם משקפי גוגל גלאס (Google Glass) חדשים והפעם המיקוד הוא לחברות וארגונים ולכן היא קראה להם Google Glass Enterprise Edition.

הדיווחים אודות הדגם החדש כבר הציפו את הרשת עוד ב-2015, ואלה אפילו הוצעו למכירה באיביי (eBay). אולם לבסוף, גוגל גם החליטה כי הדבר הנכון ביותר עבור המוצר הם אנשי העבודה והתעשייה בחברות וארגונים גדולים. גוגל הצליחה לבצע בחינות מדוקדקות למשקפי הגלאס במהלך השנתיים האחרונות אצל עשרות משתמשים, בלוגרים, אנליסטים ועוד וזאת מבלי כמעט לחשוף דבר.

כך מתברר, כי חברות כמו ג'נרל אלקטריק, בואינג, DHL, פולקסווגן ועוד עבדו עם המשקפיים החדשים בתוך המפעלים כחלק מהעבודה היום יומית. המטרה של משקפי הגלאס היא לייעל את העבודה, לספק לעובדים מידע בזמן אמת על המתרחש ולספק גישה לנתונים בלי צורך לגשת לחוברת ההדרכה, למחשב או לנייד.

חלק מהחברות מדווחות על שיפור בתהליכים ובזמנים של בין 15 ל-25 אחוז. כך DHL טענה כי שרשת האספקה פעלה מהר יותר בקווים בהם העובדים הרכיבו את המשקפיים וכי GE ציינה שרופאים יכלו לשבת עם המטופלים זמן רב יותר בזכות חיסכון ב-20 אחוז בהתעסקות בניירת.

וידאו: עבודה עם ובלי משקפיי Glass

משקפי Google Glass Enterprise Edition דומים לדגם המקורי עם מספר שינויים. גוגל לא פירטה בדיוק את ההבדלים, אך העיצוב של יחידת המחשוב נראה קטן ודק יותר וניתן להחליף את המשקף הרגיל במשקף בטיחותי המכסה את כל העיניים. עוד שופרה גם המצלמה שבחלק הקדמי, זמן הסוללה הורחב ואיכות הקליטה שופרה.

המשקפיים מוצעים על ידי גוגל בהדרגה לחברות וארגונים. מחירם לא פורסם אבל בהתחשב שהדור הקודם עלה 1,500 דולר, אנחנו יכולים לשער כי הסכומים כמעט דומים, אולי קצת פחות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.