חברת שאומי (Xiaomi) אמנם השיקה לאחרונה את ה-Xiaomi Mi 4c, אבל שמועות ברשת טוענות שהיא לא תסגור איתו את 2015, ולמעשה עד סוף השנה היא תודיע על מכשיר נוסף, הפעם מכשיר דגל חדש – Xiaomi Mi 5. בעבר דווח כי המכשיר יכיל את מערכת העל-שבב החדשה של קוואלקום, Snapdragon 820, וכעת מתברר כי היא ככל הנראה תביא עמה גם יכולות חדשות בתחום סריקת האצבעות.

מדובר על טכנולוגיה חדשה בתחום, שככל הנראה תיקרא Sense ID 3D של קוואלקום, אשר משולבת כבר במערכת ומסוגלת לסרוק את טביעות האצבע של המשתמש על ידי חיישנים מיוחדים, בלי חיישן קיבולי, וכך למעשה ליצור מפת תלת מימד של טביעת האצבע בזיכרון. בצורה כזו המערכת תוכל לזהות את האצבעות גם אם הן מלוכלכות או רטובות, וגם אם הן מכוסות בבד כמו למשל כפפה, זכוכית, מתכת או ניילון.

מעבר לזה, הטכנולוגיה החדשה ככל הנראה לא תצטרך כפתור פיזי מיוחד לצורך הסריקה, ותוכל להיות משולבת במסך עצמו. כלומר, ייתכן ושאומי תוכל לשלב אותו יחד עם חיישני המסך מתחת לזכוכית, וכך למקם אותו בכל מקום שבה תרצה על גבי מסך הנעילה. השמועות טוענות כי המכשיר יגיע לשוק כבר בחודש הבא, אולם לא מסתדר עם לוח הזמנים של ה-Snapdragon 820 שיושק רק בתחילת שנה הבאה.

וידאו: קוואלקום מדגימה את Sense ID