בעוד שכמה מהיצרניות הגדולות והמובילות בשוק הטלפונים החכמים, בהן סמסונג (Samsung), שאומי (Xiaomi) ו-LG תכננו להדהים את הקהל עם טלפונים מתקפלים בתחילת 2019, היצרנית שבסופו של דבר זוכה להיות הראשונה עם דגם מסחרי שכבר מוצג לאורחי תערוכת CES 2019 היא Royole, חברה סינית ששמה לה למטרה להפוך לאחת מהיצרניות הראשונות בעולם למסכי OLED גמישים. המכשיר הראשון שלה, FlexPai, כבר נחשף בעבר, אולם כעת כאמור הוא כבר זמין לרכישה לכל המעוניין.

ל-FlexPai מפרט שנראה על פניו מרשים למדי: מדובר באחד המכשירים הראשונים בשוקאם לא הראשון בהםהמבוסס על ערכת השבבים החדשה Snapdragon 855 מבית קוואלקום (Qualcomm). המסך המתקפל, שהוא כמובן הפרט המושך את מירב תשומת הלב, הוא בגודל 7.8 אינץ׳ ורזולוציה של 1920X1440 פיקסלים. ציר גמיש הממוקם באמצעו מאפשר לקפל אותו לשתיים, וכך מתקבל טלפון חכם בעל תצוגה קדמית ואחורית.

יתר המפרט כולל 6 או 8 גיגהבייט של זיכרון עבודה (RAM) ו-128 או 256 גיגהבייט לאחסון קבצים, ומצלמה כפולת עדשות עם חיישנים באיכות 16 ו-20 מגהפיקסל. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד בגרסתה העדכנית ביותר, 9.0 (Pie).

אולם לפני שרצים להזמין את ה-FlexPai, כדאי לשים לב לכך שהרשמים מעיתונאים שזכו להתנסות בו ב-CES יוצרים קונצנזוס מוחלט: הוא פשוט נורא. מערכת ההפעלה איטית, לא יציבה ואינה עוברת באופן חלק (ולפעמים גם בכלל) בין מצב הטאבלט ובין מצב המסך המקופל. התצוגה לא איכותית, המצלמה איומה, והמחיר – 1320 דולריםבהחלט לא תואם את חווית השימוש הקלוקלת.

השורה התחתונה היא כי מדובר במכשיר ניסיוני שאיננו באמת מתאים לקהל הרחב, ונראה כי עיקר מטרתו היא לגרום ליצרניות אחרות להתעניין ברכישת המסכים המתקפלים של Royole עבור מכשיריהן.